Wolfsburg prošao u kupu, ali zbog nevjerojatne greške će ga izbaciti iz natjecanja?

Wolfsburg je u nedjelju prošao u drugo kolo njemačkog kupa nakon što su poslije produžetaka pobijedili četvrtoligaša Preussen Munster 3:1.

Preussen Munster je poveo u 74. minuti golom Marcela Hoffmeiera, a u posljednjim trenucima susreta hrvatski reprezentativac Josip Brekalo je zabio za 1:1 gurnuvši dvoboj u produžetak.

Iznenađenje je spriječio Wout Weghorst pogodivši za 2:1 u 103. minuti utakmice, a pobjedu gostiju u 120. minuti potvrdio je Bote Baku.

Međutim, Wolfsburg bi zbog administrativne greške mogao ispasti iz kupa. Trener Mark van Bommel napravio je tri izmjene u regularnih 90 minuta igre i još tri u produžetku. Prema pravilima natjecanja posljednja izmjena se nije smjela dogoditi. Van Bommel je umjesto Maximiliana Philippa uveo Admira Mehmedija, prenosi Index.

Sudac Christian Dingert naveo je to u svom izvještaju, a iz Munstera spremaju žalbu.

Upoznati smo da je Wolfsburg napravio šest izmjena. O tome ćemo razgovarati interno i vidjeti kako dalje postupati, rekao je Munsterov trener Peter Niemeyer.

U njemačkom kupu moguće je napraviti pet izmjena. To je navedeno u paragrafu 31, točka 3a:

Tijekom utakmice je moguće napraviti pet izmjena. Dodatna izmjena u utakmicama s produžecima nije dopuštena.