West Ham bez pobjede na Old Traffordu: Odluka pada u Londonu

Na kultnom Old Traffordu utakmicu četvrtfinala FA kupa odigrali su Manchester United i West Ham kojeg vodi Slaven Bilić. Završilo je 1:1, pa će se u Londonu igrati nova utakmica.

Veliku priliku propustila je Bilićeva momčad da u Manchesteru izbori plasman u polufinale FA Kupa. Vodio je West Ham do 83. minute kada su domaći izjednačili neregularnim golom.

Pravo je čudo kako gosti iz Londona već u prvom poluvremenu nisu matirali De Geu. Tri velike prilike propustio je Emenike – prvi put je pucao pored gola, drugi put slabo i točno u domaćeg vratara, a treći put je izblokiran u petercu.

Nakon primljenog gola, domaći su krenuli u potpunu ofenzivu i uspjeli izboriti novu utakmicu pogotkom Martiala, koji je zabio dok je Schweinsteiger ometao gostujućeg vratara. Ovim golom ostavio je United u igri za trofej ove sezone.

Sredinom travnjaka dominirao je Payet koji je bio konstantna prijetnja po United i koji je još jednom pokazao koliko je bitan za igru West Hama jer i kada ne odlučuje utakmice, suigrače čini boljima i proigravanjima ih gura u prilike.

S druge strane, Unitedu je nedostajalo kreativnosti. Za razliku od posljednje utakmice s Liverpoolom, nije nedostajalo borbenosti, ali jest ideja pred golom West Hama, pa su braniči londonske momčadi lako izlazili na kraj s Rashfordom, Martialom i Fellainijem, koji je još jednom bio među najlošijim na travnjaku potvrdivši da ne može biti Unitedov kreativac, pa su navijači jedva dočekali njegov izlazak iz igre 15 minuta prije kraja.

Ranije su polufinale izborili Crystal Palace, Everton i Watford. U ponedjeljak je ždrijeb polufinala, a još se ne zna kad će ponovljenu utakmicu odigrati West Ham i United.