Wales izvukao bod protiv puno bolje Bosne i Hercegovine

Reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je prvi bod u skupini B kvalifikacija za Euro 2016. nakon što je odigrala 0:0 s Walesom u Cardiffu. Momčad Safeta Sušića ostala je neporažena i iz trećeg ogleda s Walesom, a ovim bodom zadovoljniji mogu biti domaćini jer su ‘Zmajevi’ bili osjetno bolji.

Ipak, briljirao je velški golman Wayne Hennessey koji je nekoliko puta briljantno reagirao i sačuvao svoju mrežu. Treba reći i da se Asmir Begović istaknuo, pa je nekoliko puta morao reagirati kako bi se BiH vratila barem s bodom.

Kada je osjetila da je bolja ekipa od domaćina BiH je na samom početku drugog dijela krenula u potpunu ofenzivu. U samo deset minuta drugog dijela gosti su triput ozbiljno zaprijetili preko Džeke i Medunjanina, no Hennessey je odlično branio.

U samoj završnici Pjanić je mogao dvaput pogoditi iz slobodnog udarca, no jednom je promašio a jednom je obranio Hennessey. Wales je prvu pravu priliku imao u 78. minuti kada je Williams prebacio gol s pet metara, no nakon toga Bale i društvo opasno su zaprijetili, ali su se svi na kraju morali zadovoljiti bodom.

Bosna i Hercegovina sljedeću utakmicu igra u ponedjeljak u Zenici protiv favorita skupine Belgije.

Džeko će igrati protiv Belgije

U 71. minuti nakon jednog grubog starta Velšana nastala je velika gužva, sudac Bezborodov je podijelio tri žuta kartona, no jedan je zbog prigovora dobio Edin Džeko kojemu je to bio drugi u kvalifikacijama i u prvi mah je došla informacija da neće igrati protiv Belgije. Ipak, nešto kasnije stiglo je objašnjenje iz Saveza da će napadač Cityja ipak igrati, jer se pauzira nakon trećeg žutog kartona.