Vratar spasio Zrinjskog poraza u Mostaru, Vitežani i dalje nemoćni

Nogometaši Zrinjskog ostvarili su prvi remi u tekućoj premijerligaškoj sezoni odigravši u Mostaru pomalo razočaravajućih 0:0 kontra banjalučkog Borca, pa im je to ujedno prva domaća utakmica u sezoni a da nisu ugrabili puni plijen.

Prvo poluvrijeme utakmice Pod Bijelim brijegom nije ponudilo mnogo zanimljivoga. Samo u uvdonih 20 minuta igra je bila veoma otvorena sa obje strane, a Zrinjski je bio bolji tim. Imali su domaćini nekoliko dobrih pokušaja. Najbliži golu bio je Nemanja Bilbija, ali njegov udarac je zaustavio Trkulja.

S druge strane Borac je bio izuzetno opasan iz kontri. Treba izdvojiti dobar šut Mahira Karića sa 25 metara koji je otišao tik pored gola. Nakon toga se susret umirio. Borac je defanzivno stajao jako dobri i “Plemići” nisu mogli napraviti mnogo pred protivničkim golom. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Aktualni prvaci su u nastavku krenuli po pobjedu. Pokušavali su na sve načine doći do pogotka, ali su gosti iz Banja Luke veoma uspješno zaustavljali napade domaćih. Zato su oni u 74. minuti imali veliku šansu za gol. Lopta je došla do Kunića koji dolazi sam pred Pirića, ali mu vratar “Plemića” sjajno brani udarac.

Do kraja se Borac uspio obraniti. Nije Zrinjski uspio stvoriti pravu šansu za gol i ostalo je do kraja 0:0.

Premijer liga BiH, 11. kolo: Zrinjski – Borac 0:0

ZRINJSKI: Pirić, Barišić, Čirjak, Handžić, Stojkić, Todorović, Perišić, Jakovljević, Katanec, Filipović, Bilbija.

BORAC: Trkulja, Galešić, Ojdanić, Kunić, Radulović, Dujaković, Karić, Danilović, Janičić, Guberac, Zekanović.

Dodajmo kako su danas nogometaši Radnika sa 2:0 svladali Viteza zahvaljujući ranim golovima Glišića u 9. i Hodžurde u 12. minuti što će reći kako se nije dogodio pozitivni šok na gostujućoj klupi uslijed dolaska Branka Karačića na tu poziciju. Vitez ostaje “prikovan” za dno premijerligaškog poretka.