Vlašić: Čestitam svojim igračima na pobjedi

HKK Široki je pobjedom nad KK Helios Suns Domžale stigao do sedme pobjede u ABA 2 ligi.

Širokobriježani su slavili sa 75:58, a utakmicu su prelomili u drugom poluvremenu.

Čestitam Širokom na zasluženoj pobjedi. Vrlo loše smo krenuli, znali smo da će biti agresivna obrana domaćina. Tu smo se pogubili, kasnije vratili nazad.

Premalo je ostalo energije za drugo poluvrijeme. Previše grešaka smo radili i na kraju zaslužena pobjeda Širokog, rekao je trener gostiju Dejan Jakara.

Dejan Jakara

Trener Širokog, Hrvoje Vlašić, istaknuo je kako je njegova momčad imala velikih problema s Blažom Mahkovicem koji je bio i najbolji strijelac Heliosa.

Ušli smo dobro u utakmicu i nakon dvije – tri rotacije Heliosa, posebno ulaskom Pelke oni su stabilizirali igru s tri visoka igrača. S Mahkovicem na “trici” smo imali velike probleme. Ušli smo u bonus, imali sedam izgubljenih lopti. Dobrom energijom u obrani u nastavku smo opet gradili razliku i došli do pobjede. Čestitam svojim igračima na pobjedi, a gostima na dobroj utakmici, rekao je Vlašić.

Široki će u sljedećem kolu na Pecari ugostiti ekipu Rogaške.