Vlada FBiH nagrađuje reprezentaciju BiH za plasman na Svjetsko prvenstvo

Vlada Federacije Bosne i Hercegovine danas je na telefonskoj sjednici prihvatila inicijativu Kolegija Vlade za izdvajanje 300.000 KM iz tekuće pričuve Vlade Federacije Proračuna Federacije BiH za 2026. godinu, u vezi s ostvarenim plasmanom reprezentacije Bosne i Hercegovine na Svjetsko prvenstvo u nogometu 2026. godine, priopćio je Ured Vlade FBiH za odnose s javnošću.

Glavno tajništvo Vlade Federacije BiH zaduženo je da zahtjev za izdvajanje novca iz “Tekuće pričuve Vlade Federacije” Proračuna Federacije BiH za 2026. godinu, u iznosu od 300.000 KM, dostavi Federalnom ministarstvu financija.

Federalno ministarstvo financija zaduženo je da u skladu s ovim zahtjevom, za sljedeću sjednicu Vlade Federacije BiH pripremi prijedlog odluke o odobravanju izdvajanja sredstava iz “Tekuće pričuve Vlade Federacije” Proračuna Federacije BiH za 2026. godinu.

(www.jabuka.tv | Foto: Vlada FBiH)





1 komentar

  • Prehrana preskupa ,inflacija velika ..a oni nagraduju reprezentaciju koda smo Luxembourg pa toliko para ..sve ok ..da gradani dobro zive ali to nije tako nazalost ..Skolstvo unisteno pocevsi od osnovnih i srednjih škola, fakulteti isto … zdravstvo jadnoo i puno veza, pravde nema..zastah se borise nasi branitelji ..zna se koliko posten čovjek može..ne pada jabuka daleko od stabala, kakvi roditelji takva i djeca..ratni profiteri sire neporavdu vile, stanove, apartmane tuga ..lazne invalidske mirovine a tamo se prave Hrvatine neke…samo interes, veze, trac..narod je rugljiv, zavidan, tracljiv, ogovara druge, spijunira za partiju HDZ a pune crkve i treći redovi…kako to…niti je rodbina rodbina niti su susjedi susjedi prijatelji kumovi sami uhljebi HDZ..narod oboli i staro i mlado nazalost a lijecnici samo znaju lijekove propisati nista vise..lisica mijenja dlaku ali ne i cud,puna drzava koruocije, nepotizma drzavnih institucija, poduzeća a nigdje pravde i zatvora za takve.đnigdje
    Neprvada je veliki probllem…Boze gdje zivimo a nije ni Hrvatska bajna..ali eto …tako je kako je …

Komentiraj: