Visoka pobjeda Zrinjskog na gostovanju u Tuzli

Nogometaši Zrinjskog su u prvoj utakmici 11. kola Premijer lige BiH na gostovanju u Tuzli s visokih 4:0 svladali Tuzlu City.

Žuti karton zbog prigovora je već u drugoj minuti zaradio Jakovljević koji će zbog toga propusti utakmicu protiv Olimpika u sljedećem kolu.

Prvi je zaprijetio domaćin u petoj minuti kada je Karjašević sjajnim udarcem pokušao iznenaditi Brkića. Golman Zrinjskog je obranio taj udarac, ali se pri tome i ozlijedio. Nakon što mu je ukazana liječnička pomoć ipak je uspio nastaviti utakmicu.

Zrinjski u 19. minuti iz prve prave prilike dolazi do gola. Bilbija je glavom lijepo uposlio Filipovića na desnoj strani koji sjajnim udarcem matira Muminovića i pogađa za 0:1.

Veliku priliku u 27. minuti propušta Ivančić. Tičinović je ubacio s lijeve strane, a napadač Zrinjskog s dva metra od gola pogodio stativu. Plemići ipak nisu dugo tugovali jer samo minutu kasnije dolaze do drugog pogotka. Filipovićev udarac obranio je Muminović, lopta se odbila do Todorovića koji je lažnjakom prevario svoje čuvare i pogodio za 0:2.

Gosti su nastavili s napadima, Jakovljević je nakon kornera u 38. minuti mogao i povećati rezultat, ali njegov udarac glavom odlazi preko gola.

I kada se činilo da će se s rezultatom 0:2 otići na predah, Zrinjski u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena dolazi do trećeg gola. Tičinović je probio po lijevoj strani i uposlio Filipovića koji je postigao svoj drugi pogodak na utakmici.

Domaćin je bolje otvorio drugo poluvrijeme, nizali su se napadi preko Badjija, Maksimovića i Ubiparipa, ali nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti Brkićev gol. Zrinjski je uzvratio preko Filipovića koji je u dva navrata mogao doći i do hat-tricka, ali se rezultat nije mijenjao.

Raspoloženi Filipović u 65. minuti je ponovno probao dobrim udarcem s 18 metara, ali lopta pogađa stativu. Do hat-tricka napokon je stigao u 87. minuti. Todorović je prošao po lijevoj strani i ubacio za Filipovića koji pogađa za konačnih 0:4.

Zrinjski u sljedećem kolu gostuje kod Olimpika, a Tuzla City dočekuje Široki.

FK TUZLA CITY: Muminović, Kostić, Karjašević, Kojić, Rugašević (od 78. minute Duraković), Džafić (od 46. minute Đerić), Badji, Nikolić (od 78. minute Hodžić), Nukić, Ubiparip, Maksimović (od 61. minute Ramić).

HŠK ZRINJSKI: Brkić, Ćorluka, Zlomislić, Ivančić (od 79. minute Mašić), Barbarić, Todorović, Jakovljević, Enin, Filipović (od 87. minute Sahiti), Tičinović (od 88. minute Bošković), Bilbija (od 82. minute Arežina).