Visoka pobjeda Širokog na gostovanju kod Proma

Laganu pobjedu upisali su košarkaši Širokog na gostovanju kod KK Proma rezultatom 58:80 u sedmom kolu Košarkaškog prvenstva BiH.

Široki je sjajno otvorio susret i s lakoćom dolazio do koševa. Široki je na pola prve četvrtine imao prednost od 13 razlike (7:20). Domaćini su ušli s velikim respektom prema protivniku. Nisu uspijevali uhvatiti ritam u obrani i povezati dobre napade, dok je gostujući košarkaši igrali odlično i do kraja četvrtine podigli prednost na 11:29.

Momčad Širokog bila je odlično šuterski raspoložena u ovom susretu i fantastična igra nastavila se i u drugoj četvrtini. Široki je nakon četiri minute igre imao prednost od 20 razlike. Promo je pred kraj prvoga poluvremena pojačao ritam svoje igre i uspio malo smanjiti zaostatak, tako da se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 30:44.

Hrvoje Vlašić je dosta rotirao svoje igrače, košarkaši Proma pokušavali su to iskoristiti, ali Široki je igrao sjajno i domaćini se nisu uspijevali ozbiljnije približiti u drugom poluvremenu. Široki je lagano priveo utakmicu kraju i upisao novu značajnu pobjedu.

Širokobriježane su do pobjede predvodili Mateo Drežnjak s 21 i Goran Filipović sa 17 poena.

Sljedeću utakmicu Široki igra kod kuće u okviru ABA 2 lige. Na Pecaru u četvrtak stiže Borac.