Villarreal šokirao Bayern i postao prvi polufinalist LP

Nogometaši Villarreala postali su prvi polufinalisti Lige prvaka nakon što su u uzvratnoj utakmici četvrtfinala u Munchenu odigrali 1-1 protiv domaćeg Bayerna i tako obranili prednost od 1-0 iz prve utakmice.

Bayern je do vodećeg pogotka stigao u 52. minuti, kad je svoj 13. pogodak u ovoj sezoni Lige prvaka postigao Robert Lewandowski. Villarreal je u polufinale odveo Nigerijac Samuel Chukwueze koji je u 88. minuti realizirao kontranapad, samo četiri minute nakon što je ušao u igru.

U prilikama siromašnom prvom poluvremenu dvoboja Bayerna i Villarreala, Bavarci su najbliže pogotku bili u 29. minuti, kad je Musiala nakon ubačaja pucao glavom, ali je gađao točno po sredini gola gdje je Rulli bio spreman za intervenciju.

Španjolci su se odlično branili, ostavljajući samo nešto prostora po bokovima, gdje domaća momčad nije uspjela napraviti mnogo. Unai Emery je odlučio prijetiti kontranapadima, kojih nije bilo mnogo. U zadnjoj minuti prvog poluvremena zaprijetio je Gerard Moreno, ali je s pet metara pogodio vanjski dio mreže.

Bayern je krenuo po pobjedu od prve minute drugog dijela. U 51. minuti Dayot Upamecano je imao sjajnu priliku nakon povratne lopte Sanea, ali je njegov udarac sa 10-ak metara otišao preko vrata.

Villarrealova obrana više nije djelovala tako koncentrirano kao u prvom dijelu, što se najbolje moglo vidjeti već u 52. minuti, kad su im Bavarci nakon lošeg otvaranja uzeli loptu na 30-ak metara od gola. Thomas Mueller je uposlio Roberta Lewandowskog na rubu kaznenog prostora, a Bayernov najbolji strijelac je udarcem kroz noge Pau Torresa pogodio lijevu vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu.

Redale su se situacije ispred gostujućeg vratara Rullija, ali u udarcima Bayernovih nogometaša nedostajalo je preciznosti.

Villarreal je i dalje čekao priliku samo iz kontranapada. Kad se činilo da će utakmica otići u dodatnih 30 minuta, u 88. minuti sijevnula je precizna kontra gostiju, koja je krenula od njihovog kaznenog prostora. Završno dodavanje izveo je Gerard Moreno, koji je poslao loptu u kazneni prostor, gdje je u naletu bio Samuel Chukwueze i sa sedam-osam metara uspio provući loptu preko Neuera pod gredu.

Bio je to jedini udarac Villarrealovih nogometaša unutar okvira i Nigerijčev jedini pogodak u ovoj sezoni Lige prvaka. Pogodak koji je njegovu momčad odveo u polufinale.

Villarreal tamo čeka boljeg iz dvoboja Liverpoola i Benfice u kojem engleska momčad na Anfieldu brani prednost od 3-1 iz prve utakmice u Lisabonu.