Villarreal bolji od Seville, uvjerljiva Valencia

Villarreal je u 10. kolu Primere pobijedio Sevillu 2:1 i tako prekinuo niz od tri utakmice bez pobjede. Domaćini su poveli u 25. minuti preko Marija. U 61. su udvostručili vodstvo preko Bakambua. Konačnih 2:1 postavio je Llorente u 76. minuti.

Do uvjerljive 3:0 pobjede stigla je Valencia protiv Levantea, iako je do 64. minute bilo 0:0. Tada je iz jedanaesterca pogodio Paco. U 72. je zabio Feghouli, a konačni rezultat u 80. minuti je postavio Bakkali.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa Celta je slavila u gostima kod Real Sociedada 3:2. Domaćini su imali 1:0 i 2:1 golovima Agirretxea, ali goste je vraćao Aspas, a konačnih 2:3 je postavio Hernandez.