U okviru 1. kola Premijer lige BiH, u subotu navečer je na Tušnju, pred oko 1.500 gledatelja, Sloboda poražena u susretu sa Zrinjskim rezultatom 0:1 (0:1).

Jedini gol postignut je u 31. minuti, a strijelac pomalo čudnog gola bio je Miloš Filipović. Napadač Mostaraca s desne strane je u visokom luku loptu poslao na suprotnu stranu terena. Teško je reći je li je želio nabaciti nekome od suigrača ili iznenaditi vratara domaćih, ali se dogodilo ovo drugo. Lopta je pogodila desnu vratnicu, odbila se prema domaćem vrataru Goranu Vuklišu, pogodila ga u potkoljenicu i odbila se ka mreži. Iako je Vukliš pokušao izbaciti je vani, ona je prešla crtu toliko da je sudac Adis Mulahasanović ispravno pokazao na centar – 0:1.

Na taj način Zrinjski je bez ijedne šanse došao u vodstvo, a pokazat će se da je ovaj čudni pogodak odlučio pobjednika susreta. Utakmica je bila relativno nezanimljiva i bez većih uzbuđenja pred vratima jedne ili druge momčadi.

Zrinjski je imao veći posjed lopte, ali to nije kapitalizirao prilikama za još koji gol. S druge strane, Sloboda je napadala jalovo, a činjenica da su domaći igrači prvi šut u okvir gola uputili u 60. minuti, dovoljno govori koliko je opasna bila postava domaćeg trenera Milenka Bošnjakovića.

Zrinjski je ovom pobjedom krenuo u obranu naslova trostrukog prvaka BiH, dok igra Tuzlaka upućuje na zaključak da će teško ostvariti ambicije vezane za borbu ka gornjem dijelu prvenstvene ljestvice.

Utakmica je bila zahtjevna, iako igra nije bila na posebnoj razini. Uspjeli smo ući u prvenstvo kako smo očekivali, pobjedom. Sad ćemo se u miru pripremiti za susret protiv Vallette u četvrtak, rekao je nakon utakmice strateg mostarske momčadi Ante Miše.