Verstappen sjajnom vožnjom došao do pobjede u Mađarskoj

Aktualni svjetski prvak i vodeći u ukupnom poretku Max Verstappen u Red Bullovom bolidu pobijedio je sjajnom vožnjom na Velikoj nagradi Mađarske, 13. utrci sezone Formule 1.

Iza Nizozemca smjestio se dvojac iz Mercedesa, Lewis Hamilton na drugom i George Russell na trećem mjestu.

Za Nizozemca je to već osma pobjeda ove sezone u 13 održanih utrka, te 28. u karijeri.

Drugo mjesto osvojio je Britanac Lewis Hamilton u Mercedesu, dok je treći bio njegov sunarodnjak i momčadski kolega u Mercedesu George Russell. Hamilton je također odradio sjajnu utrku, popeo se sa sedme startne pozicije do postolja na kraju.

Verstappen je u utrku krenuo tek s desetog mjesta jer je u subotnjim kvalifikacijama imao tehničkih problema. No, Red Bull se dobrom taktikom i dobrim izborom guma iskupio za loš start.

Tko bi rekao da ćemo pobijediti. Naravno da sam se nadao da ću se približiti postolju. Ali imali smo tako dobru strategiju i uvijek smo izlazili u boksove u pravo vrijeme, kazao je Nizozemac.

Šef tima Red Bulla Christian Horner bio je gotovo izvan sebe:

Ovo je nevjerojatno! Fantastično!

Španjolac Carlos Sainz u Ferrariju bio je četvrti, dok je njegov momčadski kolega Charles Leclerc zauzeo šesto mjesto.

U ukupnom poretku vodi Verstappen s 258 bodova, Leclerc je drugi sa 178, a Perez na trećem mjestu ima 173 boda.

Nakon nedjeljne utrke, pred natjecateljima je ljetna stanka do 28. kolovoza, kada je na redu utrka u Belgiji.