Veliki sudar dva Red Bulla, u kaotičnoj utrci slavio Hamilton!

Nijemac Sebastian Vettel startao je prvi i dobar dio utrke držao prvu poziciju. No, izgubio je prvo mjesto kada je Valtteri Bottas odlučio ostati na stazi dok su svi ostali bolidi otišli u boks. Finac je vodio ostatak utrke, ali izgubio je pobjedu nakon što mu je dva kruga prije kraja puknula guma.

Vettel je pao na četvrto mjesto kada je prilikom napada na Bottasa, poslije izlaska sigurnosnog automobila, krenuo vratiti prvo mjesto, ali je kasno kočio u prvom zavoju.

Dva Red Bulla Ricciarda i Verstappena bila su tu negdje u vrhu, izmjenjivala se na trećem, četvrtom i petom mjestu no incident 11 krugova prije kraja izbacio ih je obojicu iz utrke.

Ricciardo je išao pretjecati s desne strane, Verstappen mu je zatvorio ulaz te nakon što je Australac pokušao s druge strane, Max je zakočio i Daniel se zabio te obojicu izbacio iz utrke!

Cijelu situaciju iskoristio je Hamilton koji je cijelu utrku bio iza Vettela, čak i kada je Nijemac prvi put otišao u boks pa se vratio ispred Mercedesova pilota što je i bio prvotni plan Ferrarija. Iz vedra neba otvorio mu se put do prve pobjede u sezoni nakon što je Bottasu puknula guma, prve pobjede nakon Austina 2017.

Raikkonen je završio drugi nakon sudara s Oconom u prvom krugu dok je Perez osvojio prvo postolje za Force Indiju od VN Europe 2016.

Hamilton je tako preuzeo vodstvo u poretku vozača s četiri boda više od Vettela dok je Ferrari preuzeo vodstvo u poretku konstruktora ispred Mercedesa. Kakva sezona Formule 1, a tek je krenula, piše 24sata.hr.