Veliki kiks Bayerna; Kovač s igračem manje izbjegao poraz

Trener Bayerna Julian Nagelsmann bio je frustriran i razočaran nakon iznenađujućeg poraza od Augsburga u 12. kolu njemačkog prvenstva.

Domaćin je slavio 2:1 golovima Madsa Pedersena (23) i Andrea Hahna (35), dok je strijelac jedinog gola za Bavarce bio Robert Lewandowski (38).

Ove sezone golove primamo na isti način. Nismo se dobro branili. Protivnici nisu imali nekih blještavih trenutaka, a zabili su nam dva puta. Ako sam ne zabiješ pet golova, izgubit ćeš, to je bio slučaj protiv Frankfurta. Sve u svemu, nismo dovoljno pucali na gol, rekao je frustrirani Nagelsmann koji je dodao da nisu podcijenili protivnika.

Poraz je pokvario slavlje Thomasu Mülleru kojemu je ovo bila 600. utakmica u dresu Bayerna.

Monaco opet igrao s igračem manje

Nogometaši Monaca preokretom su došli do boda u srazu s aktualnim prvakom Lilleom, odigravši 2-2 (1-2) u pred svojim navijačima na stadionu Louis II. u Monte Carlu u prvom dvoboju 14. kola francuskog prvenstva.

Gosti su nakon devet minuta već vodili 2-0. U 5. minuti vodeći pogodak je postigao Kanađanin Jonathan David iz kaznenog udarca, a na 2-0 je povisio isti igrač u 9. minuti. Krepin Diatta je u 41. minuti uspio smanjiti zaostatak momčadi Nike Kovača.

Iako je od 78. minute imao igrača manje, zbog isključenja Srbina Strahinje Pavlovića, Monaco je uspio doći do izjednačenja u 83. minuti, a strijelac je bio Wissam Ben Yedder.