Velika šteta za Radnik: Nakon jedanesteraca ispali od Spartaka u Trnavi

Nogometaši Radnika nisu uspjeli plasirati se u drugo pretkolo Europske lige jer su u četvrtak navčer Trnavi poraženi od Spartaka nakon jedanesteraca. U regularnom dijelu bilo je 2:0 baš kao i u prvoj utakmici u Banjoj Luci.

Radnik je vrlo loše otvorio utakmicu jer je Spartak do prednosti stigao već u desetoj minuti. Slovačka momčad je iskoristila lošu reakciju obrane bh. predstavnika a gol za 1:0 postigao je Sobczyk.

Nakon toga Radnik je zaigrao dosta otvorenije i zaprijetio nekoliko puta iz kontri, ali je ostalo 1:0. U 27. minuti sudija je progledao kroz prste Zahumenskom koji je bio zadnji igrač obrane Spartaka i faulirao je Pecu, ali mu je sudac dao samo žuti karton.

Spartak je pritiskao do kraja prvog dijela i imali su nekoliko šansi preko Halilovića i Tavaresa, no nije bilo promjene. Najbolju priliku domaći su imali u ssamom kraju kada je Tavares bio sam ispred Kozića, ali na svu sreću šutirao je pored gola.

Istu igru gledali smo i u drugom poluvremenu. Radnik se fokusirao na to da sačuva svoju mrežu jer ih je rezultat 1:0 vodio u drugo pretkolo s obzirom da su u prvoj utakmici slavili s 2:0.

No, Spartak je u drugom dijelu dosta više prijetio. Tavares je imao dvije sjajne prilike, no oba puta je pogodio prečku. Domaći su opasno zaprijetili i u 78. minuti kada je Jakubek pokušao glavom, no Kozić je sjajno reagirao.

I kada se činilo da će Radnik izdržati i proći dalje Spartak je poveo s 2:0. Kozić je očajno reagirao kod jednog ubačaja a to je iskorstio Mihalek koji je pogodio za 2:0 i odveo utakmicu u produžetke.

U prvom produžetku Spartak je ponovo diktirao tempo i imao odličnu šansu preko Mihaleka, ali je ovaj put Kozić dobro reagirao. Početkom drugog produžetka Spartak je ostao s igračem manje kada je kapetan domaće momčadi Mitrea dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Do kraja su obje momčadi ostale bez snage i bilo je jasno da se čekaju penali. Spartak je pokušao doći nekako do trećeg gola, no nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti golu Radnika i nakon 120 minuta igre ostalo je 2:0.

Što se tiče penala prvi su šutirali domaći preko Tešije koji pogodio za 1:0. Za Radnik prvi penal izveo je Merajić koji je promašio, ali je ponovljen penal jer je Rusov krenuo ranije i Merajić je potom zabio gol za 1:1.

Drugu seriju otvorio je Sobzcyk, ali Kozić je obranio, no i taj penal se ponovio i igrač Spartaka je bio siguran iz drugog pokušaja i pogodio je za 2:1. Drugi penal za Radnik izveo je Motika i promašio.

Treću seriju otvorio je Zakumenski, no i Kozić je obranio. Mekić je šutao za Radnik i pogodio za 2:2. Četvrtu seriju počeo je Lovat, ali Kozić sjajno brani i njegov udarac. Za Radnik je šutirao Plavišić, ali preko gola i ostalo je 2:2, javlja Sportsport.ba.

Jakubek je otvorio petu seriju i pogodio za 3:2. Popara je uzeo potom penal i promašio i tako poslao Spartak u drugo pretkolo.