Velika pobjeda u Mostaru dovela Izviđač nadomak naslova prvaka BiH

Sjajnu utakmicu u prvenstvenom derbiju odigrali su Zrinjski i Izviđač CO, a gosti iz Ljubuškoga su na kraju slavili 32:29 i poprilično se približili osvajanju naslova prvaka, dok će se Zrinjski do kraja sezone teško pomaknuti s trenutno treće pozicije.

Domaćin je na poluvremenu vodio 15:13, u nastavku susreta u par navrata i sa četiri gola razlike, međutim gosti iz Ljubuškoga sjajno su odigrali završnicu utakmice, prvi put poveli golom Vukića 29:28 nekih šest minuta prije kraja, a na kraju slavili s konačnih 32:29.

Bio je to treći dvoboj ovih dvaju klubova u tekućoj sezoni i prva pobjeda “Skauta” s obzirom da su jedini domaći poraz sezone doživjeli baš od Mostaraca u prvom prvenstvenom srazu kada je u Ljubuškom Zrinjski slavio 31:25, dok je prvi njihov susret četvrtzavršnice Kupa BiH u Mostaru završen pobjedom Zrinjskoga 24:22, a već nas u srijedu u Ljubuškom očekuje i uzvratni dvoboj istih suparnika.

Mateo Rodin je u pobjedi Izviđača CO ugradio čak 10 pogodaka odigravši svoju najbolju utakmicu u sezoni, dok je David Mandić u 7 navrata pogađao mrežu domaćih. Za Zrinjski su po 8 golova postigli Filip Vistorop i Vedran Delić.

Izviđač CO trenutno ima dva boda prednosti u odnosu na drugoplasiranu Vogošću, koja ima i utakmicu manje, međutim u narednom kolu ova dva kluba međusobno se sastaju u Ljubuškom i po svemu sudeći taj susret će biti odlučujući u borbi za naslov prvaka.