Velika drama u završnici Prvenstva Slovenije

Nogometaši Olimpije iz Ljubljane novi su prvaci Slovenije nakon što su danas izvukli bod na gostovanju protiv Domžala (1:1) u susretu posljednjeg kola.

Veoma zanimljivo je bilo u Sloveniji jer su se Maribor i Olimpija bukvalno do posljednje minute borili za naslov prvaka. Olimpiji je trebao barem bod u gostima protiv Domžala, a Maribor je trebao dobiti kući Goricu i nadati se kiksu velikog suparnika.

Maribor je na kraju i dobio Goricu sa 2:0, ali to nije bilo dovoljno jer je Olimpija remizirala u gostima protiv Domžala 1:1. Domaći su poveli u 67. minuti i činilo se da će naslov u vitrine Maribora, ali gosti do izjednačnja stižu devet minuta prije kraja jer je s penala pogodio Rok Kronaveter.

Širokobriježanin Tomislav Tomić i danas je odigrao čitav susret za goste iz Ljubljane, dok je njegov bivši suigrač iz Zrinjskoga Jasmin Mešanović u igru ušao u drugom poluvremenu za svoj Maribor protiv Gorice.

Treba reći i to da su Maribor i Olimpija na kraju imali po 80 bodova, ali je Olimpija prvak zbog boljega međusobnoga skora.

Veliki je ovo i novi trenerski rezultat za Igora Bišćana, jer nakon što je uveo NK Rudeš u Prvu HNL-u odmah se dokazao i u prvoj inozemnoj trenerskoj sezoni.