Velež u sudačkoj nadoknadi do prve pobjede u sezoni

Mostarski Velež je tek nakon 10 kola došao do pobjede u Premijer ligi, prekinuvši niz od tri uzastopna poraza i 10 utakmica bez pobjede, uključujući i Kup.

U derbiju začelja 10. kola Velež je svladao Drinu s 2:1 u Zvorniku. Gosti su poveli golom Mirze Ćemalovića u 53. minuti, a izjednačio je Marko Jakšić već u sljedećem napadu Drine.

Ipak, u sudačkoj nadoknadi Velež je došao do izuzetno važna tri boda, a za prvu pobjedu u ovoj sezoni pogodio je Samir Merzić u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Nakon ove utakmice Drina je sada zadnja sa sedam bodova, a Velež je predzadnji sa sedam.

U drugoj utakmici subotnjeg programa Rudar i Slavija odigrali su 2:2 u Prijedoru.