Velež sjajnom igrom i pobjedom pokvario svečanost u Doboju

Ekipa iz Doboja u nedjelju je prvi put igrala premijerligašku utakmicu na svom stadionu, ali tu svečanost pokvario im je Velež sjajnom igrom i konačnim rezultatom 2:0.

Veležu je to treći put zaredom da je svladao ovog premijerligaša, a prethodno ga je svladao u Kupu BiH u kojem je ukupno slavio sa 7:0.

U Doboju su poveli u 38. minuti golom Nermina Haskića, kojemu je asistent bio Tino Blaž Lauš.

U 66. minuti Lauš je bio strijelac, a ovaj put asistent je bio Haskić.

Heroj utakmice bio je i Veležov golman Osman Hadžikić koji je fantastično obranio dosuđeni jedanaesterac u 89. minuti, a odmah zatim i još jedan udarac prema svom golu.

Ovom pobjedom Rođeni su dobili vrijedne bodove u borbi za Europu, dok je Sloga ostala posljednja.