Sarajevo nakon velikog preokreta slavilo na Tušnju

Fenomenalan susret u 24. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrali su stari rivali Sloboda i Sarajevo, a konačan rezultat je glasio 3:2 za FK Sarajevo.

Od samog početka susreta na Tušnju mogli smo vidjeti otvoren i efikasan fudbal, piše SportSport.ba.

U osmoj minuti Vranješ je sjajno uposlio Bekića koji pogađa za 1:0.

Šest minuta kasnije totalni šok za goste sa Koševa. Bekić postiže svoj drugi gol, Vranješ je bio ponovo asistent i to je bilo velikih 2:0 za tuzlansku ekipu.

Najbolja prilika za Sarajevo u 28. minuti utakmice. Ziljkić šutira sa nekih 12 metara, ali od bloka lopta ide u korner, a njegova prilika kao da je razbudila Bordo tim.

Sarajevo je krenulo ofanzivno i to se isplatilo već u 33. minuti. Bekić je neoprezno srušio Radovića, u svom šesnaestercu, domaći su protestirali, ali sudac nije reagirao. Ziljkić je bio siguran sa penala za 2:1.

Dvije minute kasnije totalni povratak Bordo tima u utakmicu. Oliveira je vratio loptu u sredinu nakon jedne gužve, lopta stiže do Čatakovića koji fenomenalno šutira i pogađa za 2:2 što je bio i rezultat fenomenalnog prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Sarajevo. U 53. minuti dva puta je blokiran udarac Ziljkića iz dobre situacije. Prijeti Sloboda u 58. minuti, Husejnović je centrirao, Alić šutirao iz teške situacije, ali lagan plijen za golmana Sarajeva.

Velika šansa za Slobodu u 70. minuti susreta. Alić je s nekoliko metara šutirao, ali lopta ide preko gola.

U 73. minuti veliki preokret Sarajeva. Vrančić je proigrao Ziljkića, ovaj vraća loptu u sredini koja dolazi do Avramovskog, a Makedonac pogađa za vodstvo Sarajeva 3:2 i veliko slavlje gostiju.

Krenula je Sloboda po treći pogodak i izjednačenje u završetku utakmice. Pervan je šutirao sa 30 metara iz voleja u 78. minuti, no brani golman Sarajeva.

Dizdarević u 86. minuti brani pokušaj Vranješa glavom i spašava Bordo tim. Ostalo je do kraja meča 3:2 za Sarajevo, veliki trijumf za tim sa Koševa.