Velež pobijedio Slogu i potvrdio plasman u polufinale Kupa BiH

Nogometaši Veleža plasirali su se u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su u dvije utakmice bili bolji od Sloge Meridian ukupnim rezultatom 7:0.

U prvoj utakmici bilo je 3:0 za Rođene koji su u ovom susretu slavili sa 4:0.

Domaći su u vodstvo stigli već u sedmoj minuti utakmice golom Vehabovića. Prethodno je Lauš šutirao, lopta je udarila u okvir gola pa u gol-liniju, a Vehabović je sve to pratio i glavom pogodio za 1:0.

Sredinom prvog poluvremena Velež je udvostručio vodstvo nakon odlične akcije. Šikalo je na kraju bio asistent, a praznu mrežu s metra pogodio je Dejanović. Ujedno je 2:0 bio i rezultat prvog poluvremena.

Rođeni do trećeg gola dolaze nakon 10 minuta igre u nastavku, a strijelac je bio Wallace koji je iskosa pogodio suprotni ugao.

Nastavio je Velež s napadima, a iz jedne kontre u 69. minuti su stigli i do četvrtog gola. Hadžić je pogodio praznu mrežu nakon što ga je uposlio raspoloženi Wallace. Do kraja se rezultat više nije mijenjao pa je Velež superiorno nastavio svoj pohod ka odbrani trofeja u Kupu BiH.

Velež se izbacivanjem Sloge u polufinalu Kupa BiH pridružio Zrinjskom i Tuzla Cityju koji su ranije izborili polufinale. Posljednjeg sudionika polufinala znat ćemo nakon sutrašnjeg revanša između Zvijezda Gradačac i Željezničara. U prvoj utakmici bilo je 2:1 za Plave s Grbavice.