Velež novu sezonu Premijer lige otvorio petardom

Velež je u prvoj utakmici nove sezone Premijer lige porazio Zvijezdu 09 rezultatom 5:0.

Rođeni su od početka bili favoriti te su furiozno krenuli u utakmicu.

Imali su šanse već u 5. i 10. minuti kao i minut kasnije, no bez realizacije.

U 19. minuti pogotkom Šturma dolaze do vodstva, zatim Anđušić u 25. minuti povećava vodstvo za 2:0.

Samo dvije minute kasnije bilo je 3:0 kada je Krajnc bez problema svladao golmana Zvijezde.

Drugo poluvrijeme krenulo je s novim prilikom Veleža u 53. minuti koja nije iskorištena, ali samo pet minuta nakon bilo je 4:0 kada je Mlinarić zabio nakon lijepe akcije sa Džafićem.

Sjajnu priliku za 5:0  imao je Le’ai u 77. minuti kada je izašao sam pred Jelovca, ali je šutirao pored gola. Deset minuta kasnije se iskupljuje i zabija gol za konačni rezultat i petardu Veleža.

7 komentara

• Igraju nogomet dok se njihova uprava ne umjesa i budu uobicajne radnje kad je bh liga u pitanju.Oni su trebali proslu sezonu biti u europi umisto zelje ili sarajeva a sto nisu to zna njihova uprava.Zato ko ce im ga znat kakvi su planovi u ovoj sezoni.Jedno je sigurno a to je da igraju lip nogomet kad dobiju zeleno svjetlo

• Pogledao sam sazetak.Do 1 gola najmanje 5 gol sansi.Na poluvremunu covik ima 3:0 i u 2 pol isti pristup.Ma bravo majstore vidi se da si moj pajdo.Trener koji ima nogometnu teoriju i mastu i po svemu tom radi posao.Daj bgti ko nije pogleda neka pogleda sazetak.To je bh liga.Najprije ocjenis protivnika i onda igras nogomet.Po meni prvi teoreticar lige a zasto ne i prvi trener lige.Navijaci i ambijent za 10.

• Pita novinar Nedu.Iduce kolo vam dolazi opet novi premierligas Gosk.On kaze.Mi smo Velez i idemo na pobjedu.Koja je to lija.Upravo od sadasnjeg trenera Goska i polazi ta izreka dok je bio trener u Sirokom.Mislim da se Gosk nece danas dobro provest sa tuzlom.Ocekivat je da tuzla igra nogomet a ne cirkus kao protiv sirokog na pripremama.Veliku prednost dajem Tuzli a gosku nikakve sanse.Jos jedan poucan komentar za onoga koji je ovde bio stalan a sad u zadnje vrime smanjio komentare.Nauci nesto i kazi meni hvala

• sarajevski pitri kupillisu bodove od zrinskog tosu debelo platili dvdeset i pet tisuca maraka da igraju konferencisku
    ligu ispadose u prvom kolu od torpeda daje velez igro konferencisku ligu nebi ispo u prvom kolu pitari izgubise na startu premijer lige od sloge dva jedan🤣