Velež na Zajmovićev pogon razbio Sarajevo

Nogometaši Veleža pobijedili su Sarajevo rezultatom 3:0 u posljednjem 33. kolu Premijer lige BiH.

Iako utakmica nije imao rezultatsku važnost, duel starih rivala u Vrapčićima privukao je oko 6.000 gledatelja.

Rođeni su se od početka nametnuli i zagospodarili terenom, te su bili daleko bolji protivnik u prvom poluvremenu.

Nakon nekoliko opasnih napada, prvu veliku priliku imali su u 23. minuti. Radovac je uposlio Brandaoa, ovaj je šutirao s nekih šest-sedam metara, ali Dizdarević je sjajno obranio.

Dvije minute kasnije Hasanović je šutirao glavom, a Dizdarević krajnjim naporom zaustavio njegov pokušaj. Ipak, već u narednoj akciji Velež je poveo.

Ahmetović je napravio veliku grešku, loše vratio loptu prema svom golmanu, a to je pratio Zajmović koji je prije Dizdarevića stigao do lopte i lijepo je pogodio za 1:0.

Zajmović je nešto ranije ušao u igru umjesto ozlijeđenog Ovčine, a do isteka prvog dijela nije bilo ozbiljnijih prilika.

Uspavano Sarajevo je bolje ušlo u nastavak utakmica i do izjednačenja je moglo u 55. minuti. Suljić je izveo korner, a Dupovac je šutirao nogom i pogodio stativu.

Kazna je uslijedila četiri minute kasnije. Pršeš je sjajnim dubinskim dodavanjem pronašao Zajmovića, a on je rutinski matirao Dizdarevića za vodstvo domaćih 2:0.

Igra Sarajeva se potpuno raspala nakon toga i do kraja su primili treći gol, prenosi Klix.

U 63. minuti nakon greške Dupovca lopta je došla do Zajmovića čiji je udarac prvobitno blokiran, a onda je napadač Veleža sjajno reagirao i iz “mrtvog kuta” postigao gol za 3:0 i svoj hat-trick.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, a ovo je bila čak sedma uzastopna utakmica u kojoj Velež nije poražen od Sarajeva. Posljednju pobjedu Sarajevo je ostvarilo u Mostaru rezultatom 2:1 u studenom 2019. godine.