Velež i Leotar poraženi u gostima

U prvom susretu 8. kola Premijer lige BiH Velež je poražen rezultatom 3:0 od Sloge iz Doboja.

Nogometaši Veleža u susret su ušli bez ikakve ideje i borbe za pobjedom. Unatoč problemima sa ozljedama, na terenu su izgledali kao da nemaju snage.

Velež je prvu pravu priliku zabilježio tek u 33. minuti, kad je Hasić pokušao doći do pogotka, no Dabić je zaustavio njegov udarac.

Sloga je povela u 43. minuti preko Krstovskog koji je odbijenu loptu uspio vratiti u mrežu i zabiti za 1:0. Milaković je povećao na 2:0 u 55. minuti, a pred kraj utakmice, u 82. minuti Sloga preko Jankovića pogađa za velikih 3:0.

Drugi susret 8. kola odigran je u Sarajevu koje je deklasiralo ekipu Leotara iz Trebinja.

U samo 15. minuta utakmice Sarajevo je upisalo pet udaraca prema golu Leotara, no i dalje je bilo bez golova. Četiri minute nakon toga, Ikić je pogodio za vodstvo Sarajeva.

U 22. minuti Musa je asistirao Mulahusejnoviću koji je povećao vodstvo Sarajeva na 2:0. U nastavku susreta, Todorović je pokušao doći do pogotka, ali Đokanović je blokirao njegov udarac.

Leotar se ni u drugom poluvremenu nije ‘proslavio’, igrali su obranu, zatvorili su se, pa tako i nisu stvarali šanse.

Za visokih 3:0 Sarajeva pogodio je Varešanović, a to je ujedno bio i konačan rezultat susreta.