Velež bolji od Slobode

Velež je u 14. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine u Gabeli pobijedio Slobodu s 1:0.

Rođeni su u ovom susretu bili bolji rival i na kraju su zasluženo stigli do pobjede i tri boda. Dobru šansu Velež propušta u 32. minuti. Ikić gađa glavom, a Bukvić zaustavlja loptu na liniji.

Velež je u uvodnim minutama nastavka mogao riješiti pitanje pobjednika. Prvo je Haskić propustio priliku udarcem sa šest metara glavom, a minut kasnije Zajmović promašuje nemoguće.

Haskić je u 63. minuti zatresao mrežu Slobode. Međutim, pomoćni sudac je podigao zastavicu i svirano je zaleđe.

Napadi su se timu Amara Osima isplatili u 71. minuti utakmice. Udarac Halilovića dolazi do Nemanje Anđušića koji pokraj ‘uspavane’ obrane Slobode postiže pogodak za 1:0 i veliku radost domaćeg tima.