Vekić dominantno u treće kolo US Opena

Hrvatska tenisačica Donna Vekić (WTA – 24.) plasirala se u treće kolo US Opena svladavši Rumunjku Patriciu Mariu Tig (WTA – 88.) 6:2, 6:1 nakon jednog sata i deset minuta igre.

Ovo je bio njihov četvrti međusobni susret i treća pobjeda u nizu za Vekić koja je na US Openu postavljena za 18. nositeljicu.

U prvom setu je prva izgubila servis hrvatska tenisačica, ali zatim osvaja četiri gema u nizu i zaključuje set s trećim breakom. I u drugom setu nastavila je Vekić sigurno na svojem servisu, nije dozvolila nijednu break priliku protivnici, a oduzela joj je početni udarac u dva navrata, piše HRT.

U trećem kolu Osječanka će igrati protiv bolje iz susreta bugarske predstavnice Tsvetane Pironkove i 10. nositeljice Španjolke Garbine Muguruze.