Večer golijade i rekorda u Ligi prvaka

Prštalo je sve od zgoditaka, ali i novih rekorda u večerašnjim dvobojima 5. kola skupnog dijela natjecanja Lige prvaka.

Luka Modrić je nakon više od godinu dana zabio zgoditak u ovom natjecanju, ali ujedno i postao hrvatski rekorder sa 64 nastupa u elitnom europskom natjecanju klupskog rekorda “srušivši” na taj način Darija Srnu.

Real je s visokih 6:0 u Nikoziji pregazio Apoela, a hrvatski reprezentativni kapetan je postigao vodeći gol u 23. minuti sjajnim volej udarcem s 20-tak metara udaljenosti, iako je i domaći vratar tom prilikom mogao bolje reagirati.

Do završetka prvog dijela mrežu Ciprana dva puta je pogađao Karem Benzema, a jedanput Nacho Fernandez da bi u nastavku susreta i Cristiano Ronaldo došao na svoje i zabivši dva zgoditka postavio novi rekord od 18 postignutih golova u jednoj kalendarskoj godini Lige prvaka.

Također, u prvom dijelu je Portugalac asistirao svojim suigračima i skupivši 27 asistencija u povijesti ovog natjecanja srušio još jedan rekord!

Drugi dvoboj skupine H igrali su Borussia i Tottenham, a susret u Dortmundu okončan je pobjedom momčadi iz Londona 2:1, iako su domaći na poluvremenu vodili zgoditkom Pierre-Emerick Aubameyanga u 31. minuti. Hary Kane je u 49. minuti poravnao rezultat, a trijumf Tottenhamu donio Heung-Min Son u 76. minuti.

Novim pobjedama Tottenham i Real su ovjerili prolaz u osminu završnice.

Nesvakidašnju utakmicu u sklopu skupine E odigrali su Sevilla i Liverpool. “Redsi” su na poluvremenu vodili s naizgled nedostižnih 3:0. Roberto Firmino je postigao dva, a Sadio Mane jedan gol i sve je izgledalo da će gosti doći do sveukupno osme pobjede na svim dosadašnjim njihovim gostovanjima u Španjolskoj u povijesti europskih kupova, međutim Wissam Ben Yedder u 51. minuti postiže prvi gol za Andalužane, zatim devet minuta kasnije i drugi iz kaznenog udarca da bi Guido Pizarro u sudačkoj nadoknadi zabio gol za konačnih 3:3, pa su “Brijači” izbjegli poraz u ovom susretu.

Prethodno su danas u ovoj skupini Spartak iz Moskve i Maribor igrali 1:1, pa se na ljestvici ništa nije promijenilo što znači da Liverpool u zadnje kolo ulazi s bodom više od Seville i tri boda prednosti u odnosu na Moskovljane protiv kojih će i igrati taj odlučujući susret na Anfieldu.

Domaćini su bili uspješni u oba dvoboja skupine F iako je Manchester City nešto teže od očekivanog slomio otpor Feyenoorda ostvarivši minimalnu 1:0 pobjedu golom Raheema Sterlinga tek u 88. minuti.

Napoli je s uvjerljivih 3:0 porazio Shakhtara i ostao u igri za prolaz dalje, iako su Ukrajinci objektivno, sa tri boda viška, još uvijek veliki favoriti za plasman u osminu završnice.

Prvi gol na San Paolu postigao je Lorenzo Insigne u 56. minuti, a mrežu “narančastih” još su pogađali Piotr Zielinski u 81. i Dries Mertens u 83. minuti.

Uvjerljiv nastup imao je i Leipzig na gostovanju kod Monaca gdje je završilo slavljem njemačkog predstavnika 4:1, a svih pet golova postignuto je u prvih 45 minuta. Zanimljivo, gosti su na gol Danijela Subašića šutirali četiri puta u tom prvom dijelu i svaki put lopta je pronašla put do mreže.

Tragičar susreta bio je Jemerson koji je u 6. minuti zabio autogol, a tri minute kasnije načinio novu kardinalnu pogrešku poslije koje Timo Werner zabija za 2:0. Isti igrač je u 31. minuti realizirao najstrožu kaznu za uvjerljivih 3:0, a potom su i domaćini stigli do daha i preko Radamela Falcaa smanjili u 43. minuti. Ipak, dvije minute kasnije gosti postižu novi pogodak, ovaj put preko Naby Keite i sigurnom pobjedom bodovno se poravnavaju s Portom (ranije odigrali 1:1 na gostovanju kod Besiktasa) u toj borbi za drugo mjesto.