Važne pobjede Širokog i Zrinjskog, Spars prvi put izgubio

Treću uzastopnu pobjedu u domaćem prvenstvu ubilježio je mostarski Zrinjski koji je večeras svladao Građanski iz Bijeljine sa 75:61. Ova pobjeda za Mostarce ima dodatnu vrijednost jer je ostvarena protiv izravnog konkurenta u borbi za ulazak u Ligu za prvaka košarkaškog prvenstva.

Zrinjski je ključnu prednost stekao u trećoj četvrtini kada je otišao na 18 razlike (55:37) i pobjeda mu više nije dolazila u pitanje.

Mihailo Sekulović sa 16 koševa predvodio je domaće, Milorad Šutulović je imao 14 poena za samo 19 minuta, a Vedran Princ je dodao 12 koševa. Kod gostiju je Đorđe Mičić imao 18 koševa.

Košarkaši Sparsa pretrpjeli su prvi poraz u ovoj sezoni. Sarajevski tim je u derbi susretu 16. kola Lige 12 u Trebinju poražen od Leotara sa 70:61 (21:19, 17:19, 18:7, 14:16). Sparsi su ostali vodeći tim lige, s tri boda prednosti nad drugoplasiranim Leotarom.

Najefikasniji kod Leotara bili su Dejan Šakotić sa 17 i Vladimir Aleksić s 15 poena, a kod Sparsa Nikola Đurasović s 18 i Nedim Buza s 13 poena.

Pobjede u 16. kolu ostvarili su Kakanj i Široki, koji su se učvrstili na tabeli na pozicijama od trećeg do petog mjesta.

Široki je u gostima pobijedio Vardu sa 68:63 uz 21 košem Ivana Novačića.