Važna pobjeda košarkaša Zrinjskog nad Posušjem

Zrinjski je pobijedio Posušje s 88:78 za svoju tek drugu pobjedu u sezoni, i prvu još od samog početka sezone.

Podsjetimo, kako je zenički Čelik istupio iz lige njihovi rezultati se brišu, a to znači da će iz lige ispasti samo posljednja ekipa.

To je i dalje HKK Zrinjski, no nakon ove pobjede Mostarci sada imaju omjer 2-13 i zaostaju za Radnikom samo jednu pobjedu.

Odluka o pobjedniku u zanimljivoj utakmici pala je u zadnjoj četvrtini. U zadnjih 10 minuta ušlo se potpuno izjednačeno sa 64:64.

No, domaći su dobro otvorili taj period, s dvije trice Ivana Zlomislića otišli na šest razlike, a kasnije sa još dvije trice i na 12 razlike (78:66). Posušani su uspjeli doći na minus pet (78:73) četiri minute do kraja, no to je bilo sve od njih, piše Bljesak.info

Veljković je postigao 18 koševa uz 10 skokova, a još petorica domaćih bili su dvoznamenkasti. Anes Podojak je dodao 17 poena, a Omar Pajić 16.

Kod Posušja je Alan Wiggins imao 24 koša i 10 skokova.