Vatreno sjećanje: Prije točno godinu dana Hrvatska se plasirala u polufinale SP-a!

Hrvatska nogometna reprezentacija prije točno godinu pobjedom nad Rusijom plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva.

Nakon nove velike drame, Dalićevi izabranici uspjeli su svladati domaćine i nakon 20 godina i Vatrenih iz ’98. ponovno ući među četiri najbolje ekipe na svijetu. Hrvatska je te večeri postala glavna priča SP-a, a Hrvati diljem svijeta najponosniji narod.

Budući da je nakon 90 minuta u Sočiju rezultat bio 1:1, a nakon produžetaka 2:2, Hrvatska je u polufinale prošla boljim izvođenjem jedanaesteraca u kojem je bila uspješnija rezultatom 4:3.

Rusija je povela golom Denisa Čeriševa u 31. minuti, za 1:1 pogodio je Andrej Kramarić u 39., Vatreni u vodstvo prelaze pogotkom Domagoja Vide u 101., ali za 2:2 pogodio je Mario Fernandes u 115. pa su o posljednjem polufinalistu odlučivali udarci s bijele točke.

Vrijeme za Hrvate: Mostarom se ori pjesma

Četiri od pet hrvatskih izvođača bilo je precizno, dok kod Rusa dva izvođača nisu uspjela zabiti Subašiću. Kao i protiv Danske u osmini finala, posljednji jedanaesterac za Hrvatsku izveo je i realizirao Ivan Rakitić.

#ŠirokiBrijeg slavi polufinale koje je čekao 20 godina!

Posted by Jabuka.tv on Saturday, 7 July 2018

Hrvatska je bila senzacija cijelog Mundijala u Rusiji, a ulazak u polufinale bio je ogroman uspjeh.

Međutim, nakon takve predstave i trijumfa nad domaćinima, bilo je jasno da se nitko neće time zadovoljiti. Od igrača do navijača, svi su osjećali da Hrvatska to ljeto mora igrati finale.

“Dalić Zlatko, hrvatsko izborničko zlato!”, pogledajte snimku i prisjetite se svoje prošlogodišnje reakcije na ove riječi legendarnog Drage Ćosića.