Vatreni igrom obećavali, ali ponovno poraženi od Francuza

U drugom kolu Lige nacije u ligi A, skupine 3 Hrvatska je ubilježila još jedan poraz od reprezentacije Francuske, koja je slavila rezultatom 4:2.

Nakon teškog i razočarajavajućeg poraza od Portugala u prvom kolu, Vatreni su u dosta lošem raspoloženju stigli na Stade de France. Ipak pokazali su znatno bolju igru i puno više motiva nego u prvoj utakmici.

Izbornik Vatrenih Zlatko Dalić, je u odnosu na prvu utakmicu napravio čak pet izmjena, pa su tako od prve minute zaigrali Uremović, Ćaleta-Car, Melnjak, Brozović i Perišić.

Hrvatska je veći dio prvog poluvremena izgledala dosta kvalitetno, a dobra igra joj se isplatila u 16. minuti. Nakon Brozovićeva udarca iz kuta, Dejan Lovren je sjano primirio loptu i još bolje okrenuo Hernandeza i sjajnim udarcem zabio u drugi kut za vodstvo 0:1.

Kada je izgledalo da će Vatreni otići na poluvrijeme s vodstvom, Francuzi su u dvije minute napravili pravi dar-mar u obrani Hrvatske i golovima Griezmanna i Martiala u 43. i 45. minuti potpuno preokrenuli rezultat iz praktično prve dvije ozbiljnije prigode.

Izabranike Zlatka Dalića to nije u potpunosti pokolebalo i početak drugog poluvremena je otišao na njihovu stranu. U 55. minuti Hrvatska dolazi do izjednačenja. Osporavani Mateo Kovačić je vrhunskom loptom potpuno razbio francusku obranu, a u prilici se našao Josip Brekalo. Ipak, on je malo zakomplicirao situaciju, ali uspio se izboriti pored francuskih stopera i nekako progurati loptu pored Llorisa za 2:2.

Ipak Francuzi su 10 minuta kasnije nakon nove dekoncentracije u obrani Vatrenih, nakon prekida došli u novo vodstvo. Glavom je za 3:2 pogodio Upamaceno koji je ostao sam na 5-6 metara.

A u 76. minuti postavljen je konačan rezultat. Dosuđen je jedanaesterac za Francusku nakon Brozovoićeva igranja rukom, a siguran realizator s bijele točke bio je Oliver Giroud za konačnih 4:2 za domaćina. Zanimljivo, bio je to identičan rezultat kao i u finalu Svjetskog prvenstva prije dvije godine.

Hrvatska je kasnije mogla primiti još neki gol, ali isto tako i ublažiti poraz, jer je pred sami kraj Vlašić pogodio vratnicu.

Vatreni su s ovim porazom uvjerljivo zauzeli posljednje mjesto u svojoj skupini.

FRANCUSKA: Lloris; Hernandez, Lenglet, Upamecano; Mendy, Nzonzi, Kante, Sissoko; Griezmann; Ben Yedder, Martial

HRVATSKA: Livaković; Uremović, Lovren, Ćaleta-Car, Melnjak; Kovačić, Brozović, Vlašić; Rebić, Kramarić, Perišić

Dalić: Olako primamo golove; Brekalo: Bili smo bolja momčad