Dalić: Olako primamo golove; Brekalo: Bili smo bolja momčad

Nakon dva kola Lige nacija Hrvatska je bez bodova. Svjetski viceprvaci prvo su izgubili 4:1 u Portugalu, a sada su u Parizu primili još četiri gola od Francuske (4:2).

Bez bodova u ovoj skupini Lige nacija je i Švedska koja je na svom terenu izgubila od Portugala (2:0). Portugalci i Francuzi imaju po šest bodova, a u Francuskoj unatoč maksimalnom broju bodova nisu zadovoljni igrom pa se Didier Deschamps nakon pobjede protiv Hrvatske morao pravdati da je na travnjaku bila kombinirana momčad, piše Index.hr.

Dalić: Dogodio nam se blackout

Bilo je sjajno 43 minute, kontrola utakmice, vodili smo i imali puno situacija za drugi gol, a onda se dogodio blackout u dvije minute. Olako primamo golove. To je činjenica, ponovno se dogodilo kao u Portugalu da pet puta protivnik skače i nitko ga ne pazi. Moramo puno toga popraviti ako želimo biti konkurentni u Ligi nacija i na Europskom prvenstvu, rekao je Dalić poslije utakmice.

Reprezentativac Hrvatske, Josip Brekalo koji je ušao u nastavku smatra kako je Hrvatska bila bolja momčad.

Prvih 40 minuta smo igrali savršen nogomet, ali onda smo zbog malog pada koncentracije primili dva jeftina gola. U drugi dio smo ušli s istom željom kao i u prvom dijelu, ali onda smo opet primili dva jeftina gola. Mislim da smo danas pokazali dobru reakciju nakon Portugala. Pokazali smo da smo top ekipa, nije lako ovako odigrati protiv svjetskog prvaka u Parizu. Ušli smo u drugi dio znajući da smo bolja ekipa, ali koštali su nas padovi koncentracije. Mislim da svi naši navijači mogu biti zadovoljni reakcijom nakon prve utakmice. Imali smo dosad najteži mogući raspored, sada nas čekaju dvije utakmice doma i najbitnije je da ostanemo u A grupi Lige nacije, rekao je Brekalo.

Izbornik Francuske, Didier Deschamps je istaknuo da njegova momčad u drugom poluvremenu igrala s više samopouzdanja.

U prvih pola sata smo trkački bili dobri, ali ne i tehnički. Tu smo nadigrani. Zabili smo četiri gola, to je pozitivno. Kritike na račun naše igre? Umorni smo, nije bilo lako odigrati protiv Švedske i Hrvatske u tri dana. Znao sam da će biti problema, promijenio sam sedmoricu igrača u odnosu na prošlu utakmicu. Ne tražim izgovore, ali moramo sad imati probleme kako ih ne bismo imali u lipnju sljedeće godine na Euru, poručio je Deschamps.

U početku nam je bilo jako teško jer nismo imali loptu u nogama. Na koncu se sve promijenilo, uspio sam i zabiti i asistirati pa sam jako sretan, posebno zbog toga što dugo nisam igrao od prve minute, kazao je Anthony Martial.