Uzbudljiva večer na Malonogometnom turniru u Vitini

Nakon završene šeste večeri na “3. Malonogometnom turniru Sv. Paškal, Vitina 2013.”, saznali smo 4 ekipe koje će svoje natjecanje nastaviti u 2. kolu repasaža, ali i ekipe koje su se oprostile od ovogodišnjeg malonogometnog turnira odigravši dvije utakmice.

Iznenađenje večeri priredila je ekipa Prijatelja, koja je porazila papirnatog favorita ekipu Music shop “Brothers”.  Loša taktička priprema utakmice od strane trenera ekipe Brothers – a Kreše Biške, kumovala je nesretnom / nespretnom porazu. Moglo se primjetiti da je trener podlegao pritisku javnosti, što je njegovu ekipu odvelo u poraz, a samim tim Biško je i sebi “osigurao” napuštanje ” kormila potonulog broda”.

turnir_vitina_11

Prijatelji preko Gorana Petrovića dolaze u prednost. Pritisak Brothers – a na vrata golmana Prijatelja Ivana Bikića je bio vrlo velik, ali lopta nije uspjela pronaći put u mrežu, ponajviše zahvaljujuću u tim trenucima raspoloženom golmanu Prijatelja. U posljednjim trenucima 1. poluvremena, nakon jednog prekršaja na rubu kaznenog prostora, Nikola Granić iz slobodnog udarca uspijeva pogoditi za izjednačenje.

Pritisak Brothers – a se nastavio u drugom poluvremenu, ali su Prijatelji odolijevali napadima, da bi iz jedne polukontre uspjeli povesti, kad se sam na drugoj vratnici našao Zvonimir Petrović i zakucao loptu u mrežu za novo vodstvo. Brothers – i su do kraja pokušali i s golmanom igračem Darijanom Markićem izjednačiti rezultat, ali su se Prijatelji uspjeli obraniti i proći u 2. kolo repasaža, dok se ekipa Brothers – a iznenađujuće u ranoj fazi natjecanj “odvezla” sa malonogometnog turnira.

Dvije mjesne zajednice u drugoj utakmici večeri privukle se veliki broj gledatelja na “Bililo”. Dvoboj MZ Otok protiv Caffe bar “Duvan” iz Grljevića ponudio je pravu rovovsku bitku na terenu. Grljevčani su poveli pogotkom Drage Čuljka, kada je uspio matirati golmana Otoka Mislava Čolaka, te se s tim rezultatom otišlo na poluvrijeme. Vedran Barać je na poluvremenu uspio osvježiti svoju momčad koja u 2. poluvremenu pokazuje drugo lice, te uspjevaju izjednačiti pogotkom Patrika Pilatića.

turnir_vitina_22

U tim trenucima izmjenjivali su se napadi za napadom, mnogobrojno gledateljstvo je moglo biti zadovoljno viđenim. Kad je sve mirisalo na kaznene udarce, “niotkud” se pojavio Deni Ševo, te “fenomenalnim” pogotkom očistio paučinu gola Otoka. MZ Otok je do kraja pokušala i s golmanom igračem, ali to nije urodilo plodom, pa su se morali oprostiti od malonogometnog turnira.

Treći susret večeri nije ni malo zaostajao sa uzbudljivošću i napetosti tijekom svih 30 minuta igre. Golom Borisa Lučića Primavera je uspjela povesti. Nakon što je Matija Radić uspio donijeti izjednačenje rezultata, praktički nije ni lopta prešla centar, Mostarci su vodili pogotkom Mire Margete. Do kraja je Stanko Karačić uspio poravnati rezultat i dovesti utakmicu do kaznenih udaraca. Na vratima Primavere je briljirao Dino Čugalj, koji je uspio obraniti dva udarca ekipi AL-Jozić te tako odveo svoju ekipu u 2. kolo repasaža.

turnir_vitina_33

Posljednja utakmica večeri, bila je i posljednja utakmica ovotjednog programa na malonogometnom turniru. Očekivalo se da bi Vitina mogla imati još jednog predstavnika u narednom tjednu turnira, ali to nisu dopustili igrači Žabara koji su lagano prešli prepreku zvanu “Sigma” klub Vitina. Do poluvremena su Žabari vodili sa tri pogotka razlike, u nastavku bolja igra “Sigme”, ali od časnog poraza više nisu mogli. Valja kod ekipe Žabara izdvojiti dvostrukog strijelca Luku Puticu, a kod ekipe “Sigme” Božu Miličevića koji je uspio postići počasni pogodak za oproštaj od ovogodišnjeg malonogometnog turnira.

turnir_vitina_4

Utakmice su sudili Romeo Primorac (Radišići) i Željko Roso (Odut).

Poslije druge utakmice 1. kola repasaža održano je izvlačenje parova međukola i osmine finala, nakon kojeg se iskristalizirao kostur natjecanja do samog kraja i velike završnice na malonogometnom turniru.

Subota i nedjelja su slobodni dani na malonogometnom turniru.

Rezultati utakmica 1. kola repasaža, petak 10.5.:
20:00 h – Music shop “Brothers” (Ljubuški) – Prijatelji  1 : 2  (1 : 1)
(N. Granić / G. Petrović, Z. Petrović)
20:50 h – Caffe bar “Duvan” (Grljevići) – MZ Otok  2 : 1  (1 : 0)
(D. Čuljak , D. Ševo / P. Pilatić)
21:40 h – Caffe pizzeria Primavera Mostar – AL-Jozić (Široki Brijeg)  2 : 2  (1 : 0)  (2 : 1 – kazneni udarci)
(B. Lučić, M. Margeta / M. Radić, S. Karačić)
22:30 h – Žabari (Ljubuški) – “Sigma” klub Vitina  4 : 1  (3 : 0)
(L. Putica 2, D. Paponja, I. Jurković / B. Miličević)