Unatoč porazu Englezi oduševljeni Perišićem

Tottenham je u 31. kolu Premier lige izgubio 3:2 od 14. momčadi na ljestvici, Bournemoutha.

Ivan Perišić bio je asistent za prvi pogodak Tottenhama u 14. minuti, kad je pogodio Son. No Bournemouth se vratio u utakmicu pogotkom Vine u 38. minuti.

Za vodstvo je pogodio Solanke u 51. Poravnao je Danjuma, ali Outtara je u samoj završnici zabio za šokantnu pobjedu gostiju.

Engleski mediji su nakon utakmice složni u tome da je Perišić bio, ako ne najbolji, onda svakako jedan od najboljih nogometaša Tottenhama na terenu.

Tako misli i algoritam Sofascorea prema kojem je zaradio ocjenu 7.7, a kod Tottenhama veću, onu od 7.8, ima samo Son Heung-min.

Portal 90min također je podijelio ocjene za ovaj susret, a i prema njemu je Perišić drugi najbolji igrač Tottenhama u ovom susretu. Zaradio je sedmicu, a Son osmicu.

Jedan od njegovih najboljih nastupa za Tottenham, sjajno se nadopunjavao sa Sonom, navodi se u opisu ocjene.

Football London je bio nešto suzdržaniji pa je Perišiću dao šesticu, jednako kao Clementu Lengletu i Arnautu Danjumi. Najbolji igrač utakmice i prema ovom mediju je Son. Korejski nogometaš je zaradio sedmicu.

Bio je jako uključen u sve što se događalo na terenu u ranoj fazi utakmice, a dodao je i asistenciju za Sona. Ipak, imao je sve manji i manji utjecaj kako je utakmica odmicala, osim u trenutku kad je izveo korner koji je Richarlison trebao završiti golom, stoji uz ocjenu za Perišića. Daily Mail mu je također dao visoku ocjenu, sedmicu, jednako kao i Sonu.