Hrvatska stranka prava (HSP BiH) uputila je prijedlog da se generalu HOS-a Blažu Kraljeviću dodijeli ulica u Ljubuškom, Mostaru i Sarajevu.
Kako navode iz te stranke, ovaj prijedlog predstavlja čin priznanja generalu Kraljeviću, kojeg smatraju jednom od najznačajnijih, ali i najtragičnijih figura iz vremena Domovinskog rata.
U priopćenju HSP-a BiH ističe se kako je Blaž Kraljević bio simbol zajedništva Hrvata i Bošnjaka te borbe protiv velikosrpske agresije. Povijest je pokazala da bi, da je pobijedila njegova vizija, bili izbjegnuti sukobi između Hrvata i Bošnjaka, brojna stradanja, pa čak i genocid u Srebrenici, navodi se.
Stranka smatra da bi dodjeljivanje ulica s njegovim imenom u ova tri grada imalo snažnu simboliku. U Ljubuškom, njegovom rodnom gradu, to bi, kako navode, bilo priznanje sinu tog kraja koji je “život dao za slobodu svog naroda i jednakost svih u BiH”. U Mostaru, gdje je i ubijen, naziv ulice po Blažu Kraljeviću bio bi “trajan podsjetnik na ideju suradnje i zajedničke borbe Hrvata i Bošnjaka”. U Sarajevu, glavnom gradu države za koju se borio, njegovo ime bilo bi “simbol vjere u multietničku BiH i partnerstvo među narodima”.
Ovakva odluka bila bi više od simboličnog čina – bila bi poruka pomirenja, suradnje i priznanja onima koji su se borili za pravednu, slobodnu i nezavisnu Bosnu i Hercegovinu, poručuje se u priopćenju kojeg potpisuje predsjednik stranke Nikola Raguž.
Podsjetimo, u Kruševu kod Mostara, 10. kolovoza ove godine, obilježena je 33. godišnjica stradanja generala Blaža Kraljevića i osmorice dragovoljaca HOS-a iz njegove pratnje. Za taj zločin nikada nitko nije odgovarao.
Obilježena 33. godišnjica stradanja generala Blaža Kraljevića
(www.jabuka.tv)


U zapadnom Mostaru neće se zvati ulica po muslimanskom zetu jedino može po zasluženom generalu Praljku osloboditelju doline Neretve heroji hrvatskog naroda niko nam neće komandovati nazive ulica kad može biti spomenik ratnom zločincu Alagiću može Ilica Praljku
Zašto se promovira ovog izdajnika Kraljevića i generala armije BiH?
HVO ratnici napokon trebaju dignuti svoj glas, stati na kraj ovim glupostima manjinaca.
general bojnik armije bih, u australiji dan prije polaska za njemački i priklkjučenju grupi Fenix 72, bude “priveden”,puste ga 21.6.1972 kad su momci već prešli granicu, udba ga posle preselilau Canberu da ga naši ne ubiju. Lažni ustaša i pravi bh unitarist po uvjerenju, Praljku dajte ulicu a ne ovome judi
Ovaj čovjek je prolijo puno suza i krvi za Hrvatsku, znao je puno zato je i platijo glavom.
Samo HVO, Herceg-Bosna i naš predsjednik Mate Boban
Kraljević je bio stari udbaš ubijao i cinkario Hrvate u inozemstvu priključio se balijama i pravio razdor među Hrvatima ubili ga muslimani koji su bili u HVO
Da, da, u Ljubuškom gdje su HOS-ovci imali logor za Srbe. Ili u Mostaru i dolini Neretve gdje je izvršeno etničko čišćenje Srba, popaljene pravoslavne crkve i Srbi odvođeni u logor Dretelj. Ili Sarajevo gdje Armija BiH, pod čijom komandom je HOS bio imala na stotine logora u kojima je silovano na tisuće srpskih žena i gdje ja također izvršeno etničko čišćenje Srba. HOS je htio veliku Hrvatsku do Drine. Velikohrvatska propaganda.
11.27,
E da je bilo Hr atsku do Drine,bilo bi pravo.
Heroj – na krivom mjestu u krivo vrijeme…
Naravno da je zaslužio, trebao je davno dobiti ulice,on je najveći heroj našeg vremena,za razliku od ovih što su uništili naš htvstski narodbi uvukli nas u rat sa Bošnjacima!
Ma treba Covicu dobrocinitelju dati
Poturica možda u Baščaršiji da i dobije ili u Ljubuškom u Gradskoj mahali
mostarske fukare , ne znamo tko je poturica , nebi imali ni to pola da vas ljubušaci nisu branili cijeli rat
Hos je udba. Obični hos prasinari toga nisu svjesni ni veći zapovjedinci. Samo sami vrh hos a. Pitaj te Paragu i takve.
Armija BiH nikad nije postojala to su islamističke mudžehedinske nakaze koje su činile najstrašnije zločine nad Hrvatima i Srbima ubijali djecu na majčinom naramku starcu izvadili srce te ga pekli palili civile na lomači igrali se lopte sa glavama mrtvaca silovali žene djecu palili koji će pljačkali protjeravaoi tjerali civile preko minskih polja držali ih ko živi štit kopali im rovove ništa nisu odbranili pobjegli iz Doboja Višegrada slave poraze Srebrenicu okupaciju Sarajeva koje su oslobodili Ameri izjava Jove Divjaka.zapadnu Bosnu spasili Hv i HVO i kao nagradu ubili gen Šantića niko nije odgovarao 95 držali 12 posto teritorija BiH HVO i HV spasili BiH kad smo došli na domak banja Luke i radi toga je potpisan dejtonski sporazum ovo je istina dangubići ma koliko vam bila bolna da nismo oslobodili nebi imali gdje klanjati prije Turske živio HVO Hv HZHB i naši generali umrlim pokoj vječni
Prije će u Širokoj kasabi osvanut spomenik Čolakovom suradniku Tuti, poznatom po akciji u Kruševu.
Tuta je bio i Čovik a najbitnije borac koji je išao sa svojim ljudima u akciju a ti flok dokaži svoje nebuloze i priče tko je ubio ovo runjavo čudovište.
Tuta će dobit spomenik u Širokom jer to zaslužuje
Blazevi ratni drugovi su 1992. oteli konvoj naoruzanja u selu Repci koji je isao za deblokadu Sarajeva. Po cemu je onda on zasluzio svoju ulicu ?
Živjela NDH!!
Kralj Tomislav II
Zds …tko je ubio Blaza Kraljevica, Pavlovića vec UDBA i Tuđman današnji HDZ po njihovoj naredbi
Navik on zivi ko zgine posteno !!
Iskreno kazem 😔