UEFA objasnila zašto treći Ajaxov gol protiv Reala nije poništen

Ajax je u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka u Madridu s 4:1 svladao Real i tako napravio jednu od najvećih senzacija u novijoj povijesti Lige prvaka.

Nizozemski velikan nadoknadio je poraz 1:2 u Amsterdamu u prvoj utakmici i sjajnom predstavom na Santiago Bernabeu prošao u četvrtfinale. Nakon što su Ziyech i Neres u prvih 18 minuta zabili za 2:0 sjajni Dušan Tadić je u 62. minuti zabio i treći gol koji je potpuno slomio branitelja naslova.

No, gol je pao nakon sumnjive situacije na aut liniji i duge konzultacije suca Felixa Brycha s VAR sobom. Suci su pregledavali je li lopta izašla iz igre prije nego što ju je Ajaxov branič Mazraoui vratio u teren. Linijski sudac nije pokazao ništa, a iz jednog kuta usporene snimke činilo se kao da je lopta zaista prešla liniju.

Suci su nakon dugog vijećanja odlučili da nije te priznali Ajaxov gol, a UEFA je službeno objasnila takvu odluku, prenosi Index.

Nije bilo nijedne snimke i dokaza na kojoj se bez ikakve sumnje moglo vidjeti da je lopta prešla liniju i nije bilo potrebe da glavni sudac sam pregledava snimke. Linijski sudac, koji je bio u savršenoj poziciji, nije vidio da je lopta prešla liniju i zbog njegove odluke je gol priznat, stoji u službenom Uefinom priopćenju.