UEFA donijela odluku o utakmici PSG – Basaksehir

UEFA je objavila da će Nizozemac Danny Makkelie suditi utakmicu Lige prvaka između PSG i Basaksehira koja će se nastaviti u srijedu u 18:55 sati nakon što je prekinuta u utorak jer je četvrti sudac rasistički vrijeđao pomoćnog trenera turskog kluba.

UEFA je još u utorak, pod povećanim pritiskom zbog sudaca, najavila njihovu promjenu, što je nešto što se do sada nije dogodilo.

Igrači su odlučili napustiti teren u 14. minuti susreta u znak prosvjeda protiv četvrtog suca Rumunja Sebastiana Coltescua.

On je pomoćnog trenera Basaksheira Pierrea Achillea Weboa nazvao negru (crnac na rumunjskom), a onda je glavni sudac isključio Kamerunca zbog prigovora.

Nakon nekoliko minuta razgovora između igrača i članova stožera oba kluba bilo je jasno da se utakmica ne može nastaviti s Coltescuom.

Ne možemo igrati s takvim sucem, izjavilo je Kylian Mbappé, zvijezda PSG-a.

Sinoć kasno UEFA je službeno odlučila da 37-godišnji Makkiele, koji je do sada sudio na 26 utakmica Lige prvaka, a među njima i susret između PSG-a i RB Leipziga 24. studenog (1-0), sudi nastavak prekinute utakmice.

Pomoćni sudci će biti Nizozemac Mario Diks i Poljak Marcin Boniek, a njegov sunarodnjak Bartosz Frankowski će obnašati dužnost četvrtog suca.

Suci u VAR sobi Talijani Marco di Bello i Maurizio Mariani nisu promijenjeni.

Richards: Da za mene netko kaže “taj crni tip”, ne bih se uvrijedio

Kako je u drugoj utakmici posljednjeg kola u ovoj skupini RB Leipzig svladao Manchester United jasno je kako su u osminu finala prošli RB Leipzig i Paris SG, no još nije poznato koja će momčad osvojiti prvo, a koja drugo mjesto u skupini. Paris SG-u za prvo mjesto treba pobjeda u srijedu, dok će u suprotnom prvo mjesto osvojiti RB Leipzig.

Manchester United će na proljeće igrati u Europskoj ligi, dok će Istanbul Basaksekir u srijedu okončati svoje sudjelovanje u eurokupovima za ovu sezonu.