U21: BiH deklasirala Velšane na gostovanju uz sjajne pogotke Ćavara i Menala

BiH je u kvalifikacijskoj utakmici za nastup na Europskom prvenstu za uzrast do 21 godine gostovala u Walesu i slavila pobjedu od 4:0.

Na otvaranju prvog poluvremena, Wales je bio nešto agilniji, ali domaći nisu imali pravu završnicu, te je obrana BiH sve napade osujetila s lakoćom.

Nakon početnog pritiska domaćina, “Zmajići” su se oslobodili pritiska, pa su nošeni dobrom igrom Gojaka sve češće stizali do prilike za postizanje pogotka.

Tako su svoje šuteve prema golu Pillinga oprobali Demirović, Lončar i Jukić, ali su bili neprecizni, dok su s druge strane prijetili Wilson i Roberts, međutim ni oni nisu naštimali nišanske sprave, pa promjene rezultata nije bilo.

U 26. minutu Gojak probija s lijeve strane, te u solo prodoru vara dva igrača Walesa, nakon čega šutira precizno u donji desni kut gola Pillinga i tako Bosni i Hercegovini donosi vodstvo od 1:0, javlja ScSport.ba.

BiH se nakon pogotka malo povukla, da bi Wales preuzeo inicijativu, ali tada se istakao Trkulja i sa par intervencija osujetio napade domaćina, te se prvo poluvrijeme završilo vodstvom “Zmajića” od 1:0.

U drugo poluvrijeme agilnije ulaze igrači Walesa, ali nakon početnog pritiska nisu uspjeli napraviti ništa te je u 51. minutu preko Gojaka stigla kazna. Odličan prodor Čivića i Todorovića koristi Gojak i postiže pogodak za 2:0 u korist BiH.

“Zmajići” su se nakon ovog pogotka razigrali, ali dobru igru krunišu tek u 71. minutu kada fantastičnim pogotkom Marijan Ćavar matira Pillinga i tada već osigurava pobjedu BiH u Bangoru.

Samo šest minuta poslije u 77. minutu na semaforu je pisalo 0:4. Demirović je povukao loptu, koju šalje prema sredini, ali Ćavar je lukavo propušta do Menala, koji vanjskim dijelom kopačke fenomenalno pogađa za visoku pobjedu “Zmajića” na stadionu Nantporth u Bangoru.

WALES: Pilling, Coxe, DaSilva(46’ Davies), Poole, Rodon, Mepham, Thomas(62’ Matondo), Smith, Roberts, Wilson, Harris(72’ Boroadhed).

BIH: Trkulja, Čivić, Mihojević, Radeljić, Todorović, Demirović, Gojak, Ćavar(85’ Mustedanagić), Menalo(78’ Memija), Jukić(61’ Kuzmanović), Lončar.