U19: Vatreni ostali bez Europskog prvenstva

Hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina poražena je od Norveške 3:2 u zadnjoj utakmici Elitne kvalifikacijske skupine za Europsko prvenstvo.

Mladi Vatreni imali su šansu danas izboriti EP, no za to su se trebala poklopiti dva rezultata, hrvatska pobjeda nad Norvežanima i barem remi Njemačke i Mađarske.

Hrvatska je bolje otvorila utakmicu i imala je odlične prilike, no kazna za promašaje stigla je u 42. minuti, kada je Larsen na povratnu loptu Christensena zatresao mrežu. Nakon toga domaća momčad pala je u igri i u 50. minuti lob Larsena, koji nije ušao u gol, prevario je Vuškovića, koji je natrčao na loptu i svladao svog vratara. U 61. minuti Larsen je na nabacivanje Christensena povisio na 0:3.

U završnici je Hrvatska stisnula Norvežane, pa su Šutalo u 76. i Palaversa s bijele točke u 88. minuti ublažili poraz.

Mladi hrvatski nogometaši su u prvoj utakmici turnira koji je održan u Sinju i Dugopolju u sudačkoj nadoknadi izgubili od Njemačke (1:2), a potom su u drugom kolu pobijedili Mađarsku (2:0). Nažalost, i u trećem susretu su doživjeli poraz.

Plasman na EP izborili su tako na kraju Norvežani, koji su okončali skupinu sa sedam bodova, druga je Njemačka sa šest, treća Hrvatska s tri, a četvrta Mađarska s jednim bodom, prenosi HRT.

REZULTATI:

Hrvatska – Norveška 2-3 (Šutalo 76, Palaversa 88-11m / Larsen 42, 61, Vušković 50-ag)
Njemačka – Mađarska 3-0 (Yeboah 34, 53, Herrman 90+4)