U spektakularnoj utakmici Milan i Barcelona odigrali bez pogodaka

U spektakulranoj utakmici na San Siru momčad talijanskog prvaka Milana odigrala je bez golova protiv moćne Barcelone predvođene fantastičnim Lionelom Messijem. Prva utakmica četvrtfinala Lige prvaka između ove dvije momčadi ponudila nam je mnoštvo uzbudljivih akcija i prilika, posebice u prvom poluvremenu.

Kako su i najavljivali, ‘Rossoneri’ su krenuli agresivno protiv branitelja naslova. Opuštenost gostujuće momčadi već na samom startu mogli su iskoristiti Boateng i Robinho. Samo nekoliko minuta kasnije Barcelona je zaprijetila preko Keita koji je bio neprecizan sa samo nekoliko metara od vrata domaćih. U 16. minuti u duelu sa Abbijatijem Alexis Sanchez pada u šesnaestercu,     tražeći kazneni udarac.

U 20. minuti domaći su imali stopostotnu priliku kada je Ibrahimović izbio pred Valdesa koji mu je maestralno ‘pročitao’ namjeru. Do kraja odličnog poluvremena zaprijetile su obje momčadi, no mreže su mirovale.

Drugo poluvrijeme donijelo nam je manje napetosti. Barcelona je zaigrala agresivnije, dok je Milan pokušavao iz polukontri. Nažalost, pogodaka nije bilo, tako da nas sigurno očekuje još jedna uzbudljiva utakmica u uzvratu na Nou Campu.

U drugom susretu munchenski Bayern slavio je sa (0:2) u gostima na Velodromeu protiv domaćeg Marseillea. Rutinskom pobjedom (Gomez 44. minuta i Robben 69. minuta) Bavarci su praktički već riješili pitanje plasmana u polufinale Lige prvaka.