U gradskom derbiju Velež i Zrinjski odigrali 1:1

U 30. posljednjem kolu nogometne Premijer lige BiH odigran je gradski derbi između Veleža i Zrinjskog.

Razloga za zadovoljstvo nakon utakmice više imaju Plemići koji su u ovom derbiju pokazali više od domaćina Veleža.

Velež je bolje otvorio utakmicu. Već u prvoj minuti indirektan udarac za Velež nakon što je Vasilj dirao loptu van kaznenog prostora. Akcije i prilike su sjevale na obje strane u prvih 20 minuta. Na poluvrijeme se otišlo bez golova.

U nastavku utakmice Velež dolazi do pogotka. Nakon ubačaja iz kornera Majkić se najbolje snalazi i glavom donosi prednost Veležu. Nakon toga postojala je samo jedna momčad na terenu. Velež se povukao, dok je Zrinjski imao potpunu terensku incjativu i stvarao prilike. Nakon jedne dobre akcije Plemića, Marjanović je ubačenu loptu spustio za Bekića koji poravnava na 1:1. Nakon postignutog gola Zrinjski je nastavio prijetiti, ali je do kraja utakmice rezultat ostao nepromjenjen.

Šef stručnog stožera Zrinjskog Branko Karačić nije krio zadovoljstvo nakon utakmice, kazavši kako je Zrinjski bio danas bolji i konkretniji. Uvjeren sam da ukoliko se pojačamo sa 4-5 kvalitetnih igrača Zrinjski će iduće sezone igrati važnu ulogu u Premijer ligi, istakao je Branko Karačić.

Sa druge strane Rahimić je istakao da nije zadovoljan igrom u drugom poluvremenu. Ipak na kraju ovog prevenstva mi možemo i moramo biti zadovoljni jer smo ispunili traženo, a to je ostanak u Premijer ligi. Ukoliko ova ekipa ostane na okupu i za sljedeću sezonu mi ćemo imati i puno bolje rezultate, kazao je Ibro Rahimić, šef stručnog stožera Veleža.