U finalu prije finala Barcelona kaznila Liverpool, Messi stigao do 600. pogotka

Barcelona je u prvom dvoboju polufinala Lige prvaka pogocima Suareza i Messija slavila protiv Liverpoola na Camp Nou rezultatom 3:0.

Dvoboj nogometnih titana u samoj najavi utakmice je puno obećavao, a uistinu je tako i na terenu izgledalo. Nogometni sladokusci su usitinu mogli uživati u pravoj utakmici dostojnoj polufinala Lige prvaka.

Kod Redsa je prije utakmice bilo upitno hoće li zaigrati ubojiti Roberto Firmino. Iako je igrač izjavio kako je spreman zaigrati, Klopp se ipak odlučio ostaviti ga na klupi. Od vatrenih vrlo zapaženu utakmicu zaigrao je Ivan Rakitić u dresu Barcelone, dok je na drugoj strani Dejan Lovren ostao na klupi za pričuve.

Obje momčadi su tijekom cijele utakmice pokazale veliku želju da postignu gol više od protivnika, uz strahovito intenzivan tempo.

I odmah je početak bio fantastičan. Obje momčadi odlučile su zaigrati visoki presing, bilo je nekoliko sjajnih uigranih akcija i kontri, obrane su uspijevale zadržati koncentraciju, otklanjajući to posljedno dodavanje. Rakitić je imao fantastičnu priliku u 4. minuti, ali je s pet-šest metara iskosa odlučio poslati povratnu, a Matip je taj pokušaj izbacio u korner. Možda je bolja opcija bila za Rakitića šut prema golu.

10 minuta kasnije bila je jedna dvojbena situacija u kaznenom prostoru Liverpooola, u dvoboju Matipa i Messija, braniča Liverpoola je lopta pogodila u ruku, sudac Kujpers je smatrao da to nije dovoljno za jedanesterac.

U 20. minuti nastupio je značajan problem za Engleze, ozlijedio se važni veznjak Keita nakon dvoboja s Rakitićem. Pa je umjesto njega u igru ušao Jordan Henderson, kojega je Klopp namjeravao poštjedjeti napora u ovoj utakmici.

Tri minute kasnije prilika za Redse: Mane je prošao po lijevoj strani, ubacio za Robertsona koji šalje povratnu za Salaha, ali obrana Barcelone uspijeva izbaciti tu loptu. U nastavku još jednom prijeti Mane, no i taj je udarac blokiran.

Odmah nakon toga Barcelona preko Luisa Suareza dolazi u vodstvo.

Coutinho je kratko dodao do Jordija Albe na lijevome boku, koji je majstorski ubacio na peterac, a sjajni Urugvajac bježi obrani Liverpoola uklizava i postiže pogodak protiv bivšeg kluba. Nevjerojatno, sudbina je htjela da Suarezov prvi pogodak u Ligi prvaka ove sezone bude baš protiv Liverpoola.

U 35. minuti sjajna prilika za Liverpool. Henderson je fantastičnom dugačkom loptom pronašao Manea koji se sjajno ubacio u šesnaesterac i šutirao iz prve, ali udarac je prošao iznad grede! Bio je to najbolji pokušaj Redsa u dotadašnjem tijeku susreta.

Liverpool je u drugom dijelu zaigrao znatno bolje nego u prvom, iako ni ranije bio sasvim u podređenom položaju.  Stvarali su Redsi brojne prilike, ali uvijek gotovo uvijek se kao prepreka našao sjajni Ter Stegen na golu Barce. Ispromašivali su Redsi poprilično u nastavku, Salah, Milner, Mane i društvo zasigurno neće pamititi ovu večer po dobru.

I onda nakon silnih promašaja Redsa, Barcelona u 75. minuti dolazi do vodstva od 2:0.

Nakon odlične akcije, Suarezova lopta je odsjela na gredi, ali na nju natrčava Leo Messi, kojemu to nije bio nikakav problem pospremiti u mrežu za veliko slavlje na Camp Nou.

Nije slavlje ni splasnulo od ovog pogotka, uslijedio je novi. Dosuđen je slobodni udarac za Barcelonu na nekih 30ak metara od gola. Loptu uzima a tko drugi nego Leo Messi i postiže fantastičan pogodak u sebi svojstvenom stilu. Velikih 3:0 za Barcelonu.

Bila je to prava majstorija sjajnog Argetinca za ukupno 600. pogodak u dresu Blaugrane.

Odmah nakon toga Liverpool je imao veliku priliku postići važan gol u gostima. Nakon velike gužve u šesnaestercu Barcelone Salah nije iskoristio izlazak Ter Stegena s vrata i pogađa nekoga od igrača Barcelone na gol liniji, pa potom i vratnicu. Liverpool se na kraju potpuno otvorio i još je mogao nastradati u rangu prave katastrofe.

Na kraju je ostalo velikih 3:0 za Barcelonu, ali uzvrat na Anfieldu zasigurno neće biti lagan. Gledatelji će zasigurno moći uživati u nogometnom vatrometu.

Barcelona: Ter Stegen, Alba, Lenglet, Pique, S. Roberto, Vidal, Busquets, Rakitić, Messi, Coutinho, Suarez

Liverpool: Allsson, Gomez, Matip, van Dijk, Robetson, Keita, Fabinho, Milner,  Wijnaldum, Mane Salah