U dvoboju velesila Englezi srušili Nijemce na ispunjenom Wembleyu

Engleska nogometna reprezentacija je u četvrtfinalu Europskog prvenstva.

Englezi su u dvoboju velikih europskih sila i derbiju koji ima daleku povijest slavili s rezultatom 2:0  na svom Wembleyu.

Bio je to dosta čvrst dvoboj u kojemu su domaći bili postavljeni nešto defanzivnije, a prilika nije bilo previše.

Izabranici Garetha Southgatea dolaze u vodstvo u 75. minuti. Sterling je pokrenuo akciju i našao Kanea koji odlaže do Grealisha. On je odlično pričekao Shawa po lijevoj strani koji prima loptu i šalje niski centaršut na peterac gdje je Sterling sjajno pratio čitavu akciju i s pet metara zakucao loptu u gol za 1:0.

Nakon toga na drugoj strani Muller je propustio stopostotnu prigodu u 81. minuti za izjednačenje bilo je jasno da će taj promašaj skupo koštati Nijemce.

Konačnih 2:0 postavio je Kane u 86. minuti. Shaw je uzeo loptu Nijemcima i poslao ju do Grealisha na lijevoj strani koji savršeno ubacuje na peterac, a Kane je glavom pogodio za konačnih 2:0.

Englezi će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz ogleda Švedske i Ukrajine, a Nijemci završavaju svoj put na EURO-u znatno ranije nego što su vjerojatno planirali.