U četvrtfinale Kupa BiH plasirali se Rudar, Zvijezda i Željezničar

Prvi susret osmine finala Kupa BiH otvorile su ekipe FK Rudar iz Prijedora i FK Borac Banja Luka.

Nakon regularnog dijela susreta rezultat je ostao izjednačen (1:1), nakon čega se pristupilo izvođenju jedanaesteraca, a ekipa Rudara izborila je prolaz dalje.

Rudar je poveo u 13. minuti susreta kada je sa 18 metara šutirao Demonjić. Borac je pred kraj prvog dijela vršio pritisak što se na kraju isplatilo. Pišćević je glavom pogodio za izjednačenje rezultata od 1:1.

Vrijedi istaknuti kako je Rudar od 70. minute ostao bez Sajaka i Demonjića koji su dobili crveni karton.

Velež izbacio Posušje iz Kupa BiH

Zvijezda preko Rudara iz Kaknja do četvrtfinala

Zvijezda iz Gradačca je rezultatom 3:1 pobijedila ekipu Rudara iz Kaknja i tako izborila četvrtfinale Kupa BiH.

U prvih 20 minuta nije bilo velikih šansi, a onda prva koja je ujedno donijela i vodstvo domaćinu. Škrijelj je na asistenciju Kalesića matirao Delibašića i domaći su slavili.

Samo osam minuta kasnije, Zvijezda je povela sa 2:0 preko Fačića, a Škrijelj je drugim golom u 63. minuti otklonio dileme oko konačnog pobjednika.

Rudar je uspio smanjiti na 3:1 golom Husagića u 71. minuti.

Željezničar bolji od Leotara

FK Željezničar je u osmini finala Kupa BiH pobijedio Leotar rezultatom 2:1.

Gosti iz Trebinja imali su dva igrača manje pola sata, a u samom kraju primili su pogodak čime je prekinuta njihova nada da bi na penale mogli do senzacije

Ostali susreti igraju se u nedjelju, 19. veljače, a program će početi susretom između Zrinjskog i Laktaša.

Zatim će igrati Sloboda i Sloga Doboj, Čelik i Radnik, a za kraj će se odigrati derbi susret između Širokog i Tuzla Citya