Arsenal pobijedio Aston Villu i prekinuo crni niz

Arsenal je u 24. kolu Premier lige u dramatičnoj završnici pobijedio Aston Villu u gostima 4:2 i prekinuo niz od tri utakmice bez pobjede.

Arsenal je dvaput gubio, uspio se vratiti, a do pobjede je došao uz puno sreće autogolom Martineza u 93. minuti i golom Martinellija iz kontre na prazan gol u osmoj minuti sudačke nadoknade.

Villa je povela već u 5. minuti golom Watkinsa, Saka je prekrasnim golom izjednačio u 16., da bi se domaćini vratili u vodstvo golom Coutinha u 31. minuti. Zinčenko je svojim prvim golom za Arsenal izjednačio na 2:2 i sve je bilo spremno za nevjerojatnu završnicu utakmice.

Arsenal je dominirao i tri minute nakon gola Zinčenka mogao je preokrenuti, ali je Nketiah u dobroj šansi pucao preko gola. Nevjerojatan promašaj vidjeli smo u 78. minuti. Konsa je izgubio loptu u šesnaestercu, Saka je odigrao Odegaardu koji bio usred šesnaesterca i pred sobom je imao prazan gol, ali ga je promašio za metar i pol.

Do pobjede je mogla i Aston Villa i to u 83. minuti kad je Leon Bailey probio desnu stranu, sjurio se u šesnaesterac i opalio prema golu, ali je Ramsdale sjajnom reakcijom uspio odbiti loptu u gredu i izvan gola.

I kad se činilo da će Arsenal i četvrtu utakmicu zaredom završiti bez pobjede pomazila ga je sreća. Jorginho je s 20 metara fantastično opalio vanjskom, pogodio je gredu, od koje se lopta odbila u glavu golmana Emiliana Martineza i u gol za 3:2.

Villa je krenula po izjednačenje, a Gabriel Martinelli je u osmoj minuti nadoknade na prazan gol zabio za 4:2 jer je Martinez otišao na korner. Arsenal je sad povećao prednost ispred Cityja na tri boda, ali Guardiolina momčad mora kasnije danas igrati protiv Nottingham Foresta.

Arsenal ima i utakmicu manje, onu protiv Evertona koju će 1. ožujka odigrati na Emiratesu.