Tuzla je vodila, ali je Sarajevo preokrenulo i potvrdilo plasman u finale

Nogometaši Sarajeva drugi su finalist Kupa BiH. Oni su s rezulatom 3:1 slavili na Koševu protiv Tuzla Cityja nakon što su u prvoj utakmici na Tušnju slavili s 0:1.

Prve poluvrijeme ove utakmice proteklo je bez pogodaka, a onda su Tuzlaci početkom drugog dijela stigli na rub iznenađenja.

Goste u vodstvo dovodi Goran Brkić u 54. minuti nakon proigravanja Argentinca Doffoa. Izgledalo je kako će Sarajevo nastaviti svoju negativnu seriju iz prvenstva, ali domaći su u završnici pojačali pritisak i stigli do velikog preokreta u samo dvije minute.

Prvo je u 76. minuti za 1:1 na semaforu pogodio Jasmin Mešanović nakon asistencije Velkoskog, a samo dvije minute kasnije za vodstvo domaćih pogodio je i Anel Hebibović.

Konačnih 3:1. postavio Krste Velkoski nakon asistencije Hebibovića u 85. minuti.

Sarajlije će u finalu, koje će se igrati 27. svibnja, sučeliti snage s banjalučkim Borcem, koji je u polufinalu s ukupnih 6:2 izbacio federalnog drugoligaša Klisa. U finalu se igra jedna utakmica i to na neutralnom terenu, trening kampu NS BiH u Zenici.