Tuzla City pobjedom protiv Sarajeva osamila se na prvom mjestu, Mladost bolja od Slobode

Nogometaši Tuzla Cityja priredili su još jedan velik skalp u Premijer ligi BiH. Na Tušnju su s rezultatom 2:1 svladali aktualnog prvaka Sarajevo i tako se učvrstili na prvom mjestu ljestvice.

Nakon nekoliko propuštenih poluprigoda, domaći su stigli do vodstva već u 9. minuti. Mustafić pravi prekršaj nad Husejinovićem, sudac Petrović pokazuje na bijelu točku, a Vojo Ubiparip postiže svoj deveti gol od početka sezone i donosi svojoj momčadi prednost.

Prvi dio je okončan vodstvom Tuzlaka, a odmah na početku drugog poluvremena domaća momčad stiže do drugog gola. Grešku obrane Sarajeva koristi Nermin Crnkić, koji je u 46. minuti sam izašao pred Kovačevića i zatresao njegovu mrežu.

To je potpuno srušilo daljnje ambicije Sarajeva.

Nastavak utakmice nije donio gotovo niti jednu ozbiljniju akciju niti izgrađenu prigodu ni za jedan momčad pa je postalo sve izglednije kako će Sarajevo jako teško doći do izjedančenja ili preokreta. Ipak pred sami kraj utakmice stigli su počasnog pogotka. Mersudin Ahmetović je pogodio nakon pogreške vratara Nevresa Fejzića za konačnih 2:1 za Tuzlake.

Momčad dobojske Mladosti je nakon gotovo dva mjeseca stigla do pobjede, druge u ovoj sezoni. Momčad Ibre Rahimića je slavila protiv tuzlanske Slobode rezultatom 2:0.

Dominacija Mladosti u prvom dijelu se isplatila u 37. minuti. Uzelac je u kaznenom prostoru srušio Smajlagića, a Miloš Gigović dosudio najstrožu kaznu za domaće. Siguran realizator kaznenog udarca bio je Bahrudin Atajić za 1:0.

U drugom dijelu utakmice gosti su imali terensku inicijativu, ali su domaći nakon prekida stigli do novog gola. Korner je izveo Hiro, a najviši u skoku bio je Horić i glavom matira Lakića za konačnih 2:0 u 76.minuti susreta.