Široki s igračem manje do boda u Banjoj Luci protiv Borca

Borac i Široki Brijeg u sklopu 9. kola Premijer lige BiH podijeli su bodove rezultatom 1:1.

Široki je poveo pogotkom Bagarića, ali goste do izjednačenja dovodi Milutinović.

Borac je u prvih pola sata diktirao tempo igre, stvorio je nekoliko poluprigoda ispred vrata Zlomislića, ali nisu uspjeli povesti, što je dakako išlo na mlin Širokobriježanima.

Banjalučanima je opravdano poništen jedan pogodak u devetoj minuti zbog zaleđa. Najbolju prigodu imali su preko Danilovića u 28. minuti koji se našao u dobroj situaciji, ali promašio je cijelu loptu pa mu je obrana Širokobriježana lako oduzela loptu.

Nakon prvih pola sata igre Široki polako dolazi do daha i uspostavlja ravnotežu na terenu što im se vrlo brzo isplatilo.

Gosti u 31. minuti dolaze u vodstvo, nakon što je loše reagirala obrana Borca. Dino Ćorić upućuje jednu prizemnu loptu prema šesnaestercu gostiju, koja je u prvi trenutak izgledala izgubljeno, ali stiže je Kvesić uz samu liniju i vraća je na peterac gdje pronalazi samog Dražena Bagarića kojemu nije bilo teško pogoditi za veliko vodstvo Plavo-bijelih.

Dvije minute kasnije bivši igrač Borca Toni Jović snažno šutira, ali lopta je otišla pored gola.

Borac je do kraja poluvremena imao još jednu izglednu situaciju preko Vranješa koji je šutirao iz slobodnog udarca dosta lukavo. Lopta je zamalo prevarila Zlomislića, ali ipak završava u korneru.

Početak drugog poluvremena krenuo je dosta nervozno. Nakon nedosuđenog prekršaja na Joviću došlo je do sukoba između Kvesića i Dujakovića, u gužvu je uletio Stanić i reagirao dosta nervozno i udario Dujakovića nakon čega mu je sudac Grbić dodijelo izravan crveni karton.

Široki se tako više od 40 posljednjih minuta morao braniti s igračem manje, iako treba naglasiti kako njihova namjera nije bila isključivo braniti se, već su pokušali doći i do drugog pokotka.

Borac je nakon toga imao dvije izgledne prigode u 55. minuti preko Vranješa koji je šutirao dosta iz daleka, ali Zlomislić je sjajno obranio njegov udarac, a nakon toga je priliku imao i Jovanović koji je promašio prazna vrata.

Na drugoj strani uzvratio je Ćorić samo minutu kasnije, ali njegov udarac odlazi uz samu vratnicu gola domaćih.

Imao je Široki dobre prigode preko Bagarića i Jovića u 62. i 64. minuti, posebno preko potonjeg koji je odlično istrčao u kontru, ali u završnici bio malo sebičan pa je šutirao izravno u vratara Lučića.

Na drugoj strani Vukajlija se našao sam na pet metara, ali Zlomislić je i tu ostao nesvladan.

Nevjerojatnu prigodu u 67 minuti propustio je Toni Jović. Sam kao duh našao se pred vratarom Lučićem, ali ponovno je šutirao točno u njega i Široki je i tu propustio veliku prigodu za povećanje vodstva.

A kako to obično biva u nogometu, prilike koje jedna momčad ne iskoristi, njezin protivnik će to iskoristiti i kazniti na drugoj strani.

Banjalučani stižu do izjednačenja nakon solo akcije Milutinovića koji se prošetao obranom gostiju, Matić kasni u bloku pa Milutinović svladava vratara Zlomislića za 1:1.

Borac je nakon toga nastavio pritiskati, ali je obrana gostiju odoljevala njihovim napadima. Na kraju nije bilo promjena i završilo se podjelom bodova. Obje momčadi su nakon ovog kola zadržale 8. i 9. poziciju.

Deseto kolo se igra već u srijedu 25. rujna, kada na Pecaru tada stiže momčad Mladosti iz Doboj-Kaknja, dok Banjalučani idu na noge Sarajevu na Koševo.

BORAC: Lučić, Radulović, Jovanović, Crnov, Danilović, Ćosić, Milutinović, Dujaković, Vranješ, Janičić, Vujaklija

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić, Kvesić, Matić, Kovačić, Enin, Hrkać, Stanić, Ćorić, Jović, Bagarić