Tuzla City nakon preokreta upisala pobjedu protiv Željezničara

Ovaj susret bio poseban jer se igralo dva puta po 60 minuta umjesto standardnih 45, a u tim okolnostima su se bolje snašli nogometaši Tuzla Cityja koji su odigrali puno bolje posljednje minute susreta.

Sarajevska ekipa je nešto bolje otvorila susret, pa je u uvodinim minutama imala nekoliko dobrih prilika preko Krpića i Hajdarevića, ali rezultat se nije mijenjao.

Tuzla City prvi put prijeti u 14. minuti kada Brekalo nakon kornera šutira preko gola. Potom je Željo ponovno opasan, ali udarac Krpića iz slobodnjaka završava u živom zidu.

Plavi s Grbavice su u razdoblju od 30. do 40 minute izvršili ogroman pritisak na gol Tuzlaka što su okrunili pogotkom kojeg je u 40. minuti postigao Šabanadžović. Do isteka prvih 60 minuta i jedni i drugi su izveli tek poneki korner, ali šansi nije bilo, piše Sportsport.ba.

Na početku drugog poluvremena Željo je ponovno bio opasniji. Gol je u osmoj minuti nastavka postigao Osmanković.

Ipak, samo minutu kasnije Tuzla City pogađa preko Musića, da bi minutu nakon toga Crnkić bio precizan i Tuzla City je izjednačila rezultat.

U narednim minutama nije bilo značajnijih dešavanja, a u samoj završnici susreta Tuzla City je bila nešto opasnija što joj se isplatilo pred sami kraj kada je Hajrović bio precizan s bijele točke za konačnih 3:2.