Triler završnica s predivnim golom i nemogućim promašajem Aubameyanga

Spektakularna utakmica odigrana je u Londonu na Emiratesu gdje je Arsenal trebao bez puno muke odraditi uzvratni susret protiv Olympiacosa.

U prvoj utakmici 1/16 finala, Arsenal je slavio u Grčkoj s 1-0. S tim rezultatom i puno kvalitetnijom ekipom koju ima Arsenal se očekivao lagan prolaz. Tome u prilog ide i činjenica da Mikel Arteta na klupi Arsenala do ove utakmice nije imao poraz u 2020. godini.

Ali, gosti su oduševili.

Pape Abou Cisse je u 53. minuti zabio za goste nakon kornera, s tim golom se išlo u produžetke.

U produžecima je gol visio u zraku, a prvi do gola su došli domaćini sjajnim udarcem Aubameyanga u 113. minuti.

Kad su svi mislili da je kraj, novi šok jer su gosti iz Grčke zabili gol za 1-2, koji ih vodi u 1/8 finala.

Iako je prošla sudačka nadokanda, Arsenal odnosno Aubameyang se našao u odličnoj prilici iz koje je bilo teže promašiti nego zabiti. Svi su vidjeli loptu u golu.

Ipak, Aubameyang nije uspio još jednom spasiti Arsenal jer je lopta prošla malo pored gola.

Koliko je iznenađenje Olympiacos priredio dovoljno govori činjenica da im momčad vrijedi 74 milijuna eura naspram 699 milijuna eura koliko vrijedi momčad Arsenala na Transfermarktu.

Arsenal se sad u potpunosti okreće prvenstvu gdje zaostaje za Europskim natjecanjima 3 boda.